Aktualizace: 24.02.2024 23:13

Řím – Fotbalisté Empoli zvítězili v italské lize na hřišti Sassuola 3:2 a po příchodu trenéra Davideho Nicoly prodloužili sérii neporazitelnosti na šest utkání. V nastavení rozhodl o vítězství hostů střídající záložník Simone Bastoni.

Cestu hostů za úspěchem nastartoval už po deseti minutách hry kapitán Luperto, jenž se trefil poprvé v ročníku. Domácí zásluhou Pinamontiho v 54. minutě srovnali z penalty, ale Empoli se o deset minut později dostalo stejným způsobem znovu do vedení. Proměněný pokutový kop si připsal Niang, který se tak stal prvním zahraničním hráčem „Gli Azzuri“ od sezony 1994/95, jemuž se podařilo skórovat ve třech utkáních Serie A za sebou.

„Neroverdi“ v 77. minutě opět vyrovnali, když se trefil Ferrari a domácí sahali po cenném bodu v bitvě o záchranu. Nakonec však stejně odešli poraženi, v 94. minutě rozhodl o vítězství Empoli střídající Bastoni.

Trenér Nicola 15. ledna nahradil na lavičce Empoli odvolaného Aurelia Andreazzoliho. V šesti utkáních na lavičce toskánského klubu ani jednou neprohrál a dostal jej ze sestupových příček, na něž mají jeho svěřenci nyní pětibodový náskok. Sassuolo naopak pošesté v řadě nezvítězilo a od pásma sestupu jej dělí pouze lepší skóre v porovnání s 18. Veronou.

Italská fotbalová liga – 26. kolo:

Sassuolo – Empoli 2:3 (54. Pinamonti z pen., 77. Ferrari – 11. Luperto, 64. Niang z pen., 90.+4 Bastoni), Salernitana – Monza 0:2 (78. Maldini, 83. Pessina), FC Janov – Udine 2:0 (36. Retegui, 40. Bani).