Komerční prezentace Aktualizace: 5.07.2024 17:47

Gevrey-Chambertin (Francie) – Belgický cyklista Remco Evenepoel vyhrál první ze dvou časovek na Tour de France a po sedmi etapách stáhl ztrátu na vedoucího Slovince Tadeje Pogačara, který dnes dojel druhý, z 45 na 33 sekund. Evenepoelův pomocník do hor a jediný český účastník Jan Hirt zaostal za vítězem o více než čtyři a půl minuty a obsadil 127. místo.

Úřadující mistr světa v časovce Evenepoel vyrazil na mírně zvlněnou trať mezi vinařskými obcemi Nuits-Saint-Georges a Gevrey-Chambertin jako předposlední a od prvních mezičasů vedl. Příliš ho nezpomalil ani zaseknutý řetěz a po více než 25 kilometrech byl v cíli nejrychlejší. Při premiéře na „Staré dámě“ zkompletoval triumf v časovkách na všech třech Grand Tours.

Vítěz letošního Gira d’Italia Pogačar se v polovině trati dokázal Evenepoelovi přiblížit na šest sekund, v závěru ale trochu ztratil. Mezi něj a obhájce titulu Dána Jonase Vingegaarda se dokázal vklínit třetí Slovinec Primož Roglič. Vingegaardovo manko na Pogačara na průběžné třetí příčce narostlo na minutu a čtvrt.

Výsledky cyklistického etapového závodu Tour de France¨- 7. etapa: individuální časovka (25 km):

1. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick-Step) 28:52, 2. Pogačar (Slovin./UAE Team Emirates) -12, 3. Roglič (Slovin./Red Bull-Bora-hansgrohe) -34, 4. Vingegaard (Dán./Visma-Lease a Bike) -37, 5. Campenaerts (Belg./Lotto-Dstny), 6. Vauquelin (Fr./Arkéa-B&B Hotels) oba -52, …127. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -4:34.

Průběžné pořadí: 1. Pogačar 27:16:23, 2. Evenepoel -33, 3. Vingegaard -1:15, 4. Roglič -1:36, 5. Ayuso (Šp./UAE Team Emirates) -2:16, 6. Almeida (Portug./UAE Team Emirates) -2:17, …101. Hirt -1:05:43.