Jedete na lyže. Znáte svá práva pro odškodnění v případě úrazu či nehody?

0
47

Pokud se právě vaše děti chystají na školní lyžařský kurz, školy jsou pro případ nehody či úrazu pojištěné. „Velká část škol je ale pojištěna jen na nižší desítky tisíc, jenže vážné zranění žáka či studenta si může vyžádat i statisícové odškodnění. V takovém případě se celá záležitost komplikuje a protahuje,“ upozorňuje expert na odškodnění společnosti Vindicia Tomáš Beck.

Doporučuje proto, aby rodiče bedlivě prověřili, jak na tom škola z hlediska pojistky je. Ani v případě nízkého pojistného plnění ovšem není nic ztraceno, kompenzaci můžete vymáhat i po zřizovateli školy.

KVÍZ: Znáte svá práva pro odškodnění?

Zranění je samozřejmě velmi stresující situace, v zahraničí a vysoko v horách se emoce jen umocní. Přesto se snažte zachovat chladnou hlavu. „Nejeden český turista už doplatil na to, že v nervozitě podepsal cizojazyčné dokumenty, které mu podstrčili s tím, že jsou povinné. On pak až dodatečně zjistil, že se přiznal k zavinění srážky na sjezdovce, ačkoliv reálně byl poškozený on,“ varuje Beck.

Sjednání pojištění je určitě doporučováno, někdy ale mohou být samotné podmínky pojistky další pastí. „Často je plnění podmíněno kroky, které nejsou úplně intuitivní. Musíte mít například záznam od různých institucí, popřípadě pojišťovnu kontaktovat během několika hodin po nehodě,“ říká Beck. Tato pravidla je však nutné dodržet, jinak se může vyplácení odškodnění opravdu velmi zkomplikovat, někdy dokonce nárok úplně zanikne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno