Vyzkoušejte si práci realitního makléře. Otestujte si své znalosti

0
28

Ceny nemovitostí v posledních letech výrazně rostly a řada majitelů má nyní při prodeji mnohdy přehnaná očekávání. Správně stanovit její výši je přitom základ úspěchu.

Hledáte práci v realitách? Vyberte si ze široké nabídky pracovních pozic na portálu jobDNES.cz.

„Ceny nemovitostí neklesají plošně, tam kde šly loni ceny rychle nahoru, tam půjdou tento rok rychle dolů. V centrech velkých měst a v dobrých lokalitách ale velké změny čekat nelze. Průměrná cena bytu v Praze se stále drží nad 110 tisíc Kč za metr čtvereční,“ zmiňuje Zdeněk Václavek, výkonný ředitel M&M Reality.

Ať už byt kupujete nebo prodáváte, důležitá je smlouva. Nevěřte vzorům na internetu. Stačí, že nemovitost nesprávně označíte a vklad vlastnického práva katastrální úřad odmítne, což si může vyžádat další náklady.

KVÍZ: Co víte o koupi a prodeji nemovitostí?

Seznamte se i s technickým stavem nemovitosti, pozdější reklamace je sice možná, dokazování, že šlo skrytou závadu, ale může být složité.

„Ověřte si energetickou náročnost budovy, vlastnictví nemovitosti i okolních cest nebo to, zda se na nemovitost nevztahuje věcné břemeno,“ radí Zdeněk Václavek.

Pokud se rozhodnete pro realitku, ušetříte spoustu času. Kromě samotného prodeje vám dokáže pomoci třeba i s vyřízením hypotéky, a dokonce za vás sjedná i pojištění nemovitosti. Jen vybírejte ty prověřené, ostatně internet je plný recenzí a zkušeností klientů.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno