Komerční prezentace Aktual.: 1.09.2024 21:21

Řím – Fotbalisté Fiorentiny se i ve třetím kole italské ligy podělili o body. Domácí remízu s Monzou 2:2 jim zařídil v nastaveném čase debutant Robin Gosens, který přišel na hostování z Unionu Berlín teprve v pátek.

Fiorentina musela dotahovat dvoubrankovou ztrátu po gólech Djuriče a Maldiniho. Těsně před přestávkou se v domácím dresu poprvé v lize prosadila letní posila z Juventusu útočník Kean. Navázal tím na trefy z obou zápasů play off Konferenční ligy proti Puskási. Hosté směřovali k první výhře v sezoně, než hlavou vyrovnal Gosens.

Antonín Barák tentokrát nebyl ani mezi domácími náhradníky. Tým z Florencie vůbec poprvé remizoval v úvodních pěti soutěžních utkáních v sezoně. Nerozhodně skončily i oba jeho zápasy s Puskásem, přes který italský klub postoupil do hlavní fáze na penalty.

Verona zvítězila 2:0 na hřišti FC Janov 2:0. Postarali se o to ve druhém poločase kamerunský útočník Tchatchoua a z penalty Dán Tengstedt. Janovský celek poprvé prohrál.

Italská fotbalová liga – 3. kolo:

FC Janov – Hellas Verona 0:2 , Fiorentina – Monza 2:2 (45. Kean, 90.+6 Gosens – 18. Djurič, 32. Maldini),

20:45 Juventus Turín – AS Řím, Udine – Como.