Komerční prezentace Aktual.: 3.10.2024 20:58

Praha – Fotbalisté Betisu Sevilla vstoupili do hlavní fáze Konferenční ligy porážkou 0:1 na hřišti Legie Varšava, za kterou odehrál 62 minut český útočník Tomáš Pekhart. Španělský klub, jeden z favoritů soutěže a listopadový protivník Mladé Boleslavi, dostal gól v 23. minutě, kdy se hlavou po rohu prosadil francouzský stoper Steve Kapuadi.

Hráči Cercle Bruggy se na úvod blýskli vysokým vítězstvím 6:2 nad St. Gallenem, třikrát se během půlhodiny trefil Kévin Denkey z Toga. O čtyři branky zvítězila i kyperská Omonia nad Víkingurem Reykjavík. Venku bodovali pouze skotští Hearts, kteří zvítězili na náhradním stadionu Dinama Minsk v Ázerbájdžánu 2:1. Dalších osm zápasů začne v 21:00, kdy nastoupí například londýnská Chelsea nebo dvojnásobný finalista Konferenční ligy Fiorentina.

Konferenční liga se stejně jako další evropské soutěže hraje od této sezony novým systémem. Všech 36 mužstev odehraje v ligové fázi tři zápasy doma a tři venku, výsledky se započítají do celkové tabulky. Osm týmů postoupí přímo do osmifinále, dalších 16 do úvodního kola vyřazovací části.

1. kolo fotbalové Konferenční ligy:

Cercle Bruggy – St. Gallen 6:2 (3:0)

Branky: 25., 43. a 54. z pen. Denkey, 63. a 68. Magnée, 3. Minda – 58. Csoboth, 81. Mambimbi.

Dinamo Minsk – Heart of Midlothian 1:2 (1:1)

Branky: 21. Alfred – 37. vlastní Politevič, 90.+4 Dhanda.

Astana – Bačka Topola 1:0 (1:0)

Branka: 15. Kažukolovas.

Heidenheim – Olimpija Lublaň 2:1 (1:0)

Branky: 6. Beck, 83. Wanner – 77. A. Blanco.

Legia Varšava – Betis Sevilla 1:0 (1:0)

Branka: 23. Kapuadi.

Molde – Larne 3:0 (0:0)

Branky: 51. Wolff Eikrem, 78. Brynhildsen, 90.+5 Ihler. ČK: 90.+1 McKendry (Larne).

Omonia Nikósie – Víkingur Reykjavík 4:0 (0:0)

Branky: 81. a 90. Kakullis, 51. Coulibaly, 86. Alioum.

21:00 Banja Luka – Panathinaikos Atény, FC Kodaň – Bialystok, Fiorentina – The New Saints, Chelsea – Gent, LASK Linec – Djurgaarden, Lugano – HJK Helsinky, Petrocub – Pafos, Shamrock Rovers – APOEL Nikósie.