Komerční prezentace Aktual.: 5.10.2024 18:40

České Budějovice – Fotbalisté Českých Budějovic prohráli v 11. kole první ligy se Slováckem 0:2. Hosty poslal v šesté minutě nastavení úvodního dějství do vedení z penalty Marek Havlík a pojistku přidal v závěru Patrik Blahút. Jihočeši jako jediní v ligové sezoně nadále zůstávají bez vítězství a s jediným bodem na dně tabulky. Slovácko v nejvyšší soutěži podruhé za sebou vyhrálo a poskočilo na šesté místo.

Jihočeši stejně jako v některých předchozích zápasech nepředvedli špatný výkon, ale znovu se trápili ve finální fázi. V deváté minutě se Adediran objevil za obranou Slovácka, nedokázal však pořádně zakončit. Druhou nadějnou příležitost měl ve 28. minutě Trummer, jenž hlavou po rohovém kopu minul. Více gólových šancí Dynamo za celý zápas nemělo.

Slovácko se pak poměrně snadno dostalo do vedení. Pomohl mu k tomu neobratný pohyb domácího obránce Čoudka, který v nastavení prvního poločasu upadl ve vlastním vápně a při tom zasáhl nohu Doskiho. Rozhodčí Berka bez většího váhání nařídil penaltu, z níž Havlík s přehledem překonal gólmana Fendricha. Záložník Slovácka skóroval ve druhém kole po sobě.

Celek z Uherského Hradiště se po změně stran snažil kontrovat průběh a hlídat si vedení. V 54. minutě se po brejku dostal do šance Blahút, ale gólman Fendrich jeho pokus pohotovým zákrokem vyrazil.

V 65. minutě pak trefil Krmenčík břevno českobudějovické branky. Třetí šanci ve druhé půli už hosté využili. V 80. minutě Trávník poslal přesný oblouček za obranu Dynama a Blahút již Fendricha prostřelil. Slovenský pravý bek či záložník si připsal první gól v české lize. Jihočeši mají s 25 inkasovanými brankami nejhorší defenzivu soutěže.

Slovácko v lize s Budějovicemi popáté za sebou bodovalo. Dynamo čeká v nejvyšší soutěži na vítězství už 14 utkání a jeho pozice na dně tabulky je stále složitější. Jihočeši v ligové sezoně za 10 zápasů jen dvakrát skórovali.

Dynamo České Budějovice – 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

Branky: 45.+6 Havlík z pen., 80. Blahút. Rozhodčí: Berka – Vlček, Bělák – Zelinka (video). ŽK: Križan, Matoušek, Hubínek, Straka (trenér, všichni Budějovice). Diváci: 2423.

Č. Budějovice: Fendrich – Čoudek, Križan, Míka – Šigut, Tischler, Hubínek (75. Tranziska), Trummer (79. Osmančík) – Čermák, Matoušek (56. Ogiomade) – Adediran. Trenér: Straka.

Slovácko: Heča – Ndefe (90. Azevedo), Vaško, Kukučka, Doski – Trávník – Blahút (81. Reinberk), Havlík, Kim Sung-pin (81. Křišťan), Sinjavskij (65. Juroška) – Krmenčík (81. Kozák). Trenér: West.