Komerční prezentace Aktualizace: 6.04.2024 15:41

Londýn – Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v úvodním utkání 32. kola anglické ligy na hřišti Crystal Palace 4:2, přestože prohrávali. Hlavní postavou byl Belgičan Kevin De Bruyne, který ve svém 250. ligovém zápase v dresu Citizens vstřelil dvě branky a třetí připravil pro Nora Erlinga Haalanda. Obhájce titulu tak přinejmenším do dnešního večera poskočil na druhé místo těsně za Liverpool. Předstihnout oba ještě může Arsenal, pokud večer uspěje v Brightonu.

V prosincovém utkání londýnský klub prohrával na stadionu Etihad 0:2 a ještě zachránil bod. Tentokrát začal mnohem lépe. Už ve 3. minutě se rozběhl z poloviny hřiště s míčem u nohy Francouz Mateta, který dal gól i v posledním vzájemném zápase, a sólo zakončil přesnou střelou.

Trenér hostů Guardiola nechal před úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Realu Madrid odpočinout Fodena, který se uprostřed týdne blýskl hattrickem do sítě Aston Villy. Naopak se do základní sestavy vrátili Haaland a De Bruyne a oba se zapsali mezi střelce. Byl to belgický kapitán, kdo po deseti minutách z rohu šestnáctky obstaral vyrovnání.

Hned po změn stran skončila v domácí síti Lewisova tečovaná střela. Pro devatenáctiletého mladíka to byl druhý gól v Premier League, ten první vstřelil také proti Crystal Palace. Nejlepší střelec soutěže Haaland svou 19. ligovou brankou vedení pojistil a jubilant De Bruyne dvacet minut před koncem demolici domácích dovršil. Střídající Francouz Édouard v závěru jen zmírnil výši porážky.

Výsledky 32. kola anglické fotbalové ligy

Crystal Palace – Manchester City 2:4 (3. Mateta, 86. Édouard – 13. a 70. De Bruyne, 47. Lewis, 66. Haaland),

16:00 Aston Villa – Brentford, Everton – Burnley, Fulham – Newcastle, Luton – Bournemouth, Wolverhampton – West Ham,

18:30 Brighton – Arsenal.