Komerční prezentace Aktualizace: 28.07.2024 22:31

Praha – Fotbalisté Plzně udolali v druhém kole první ligy doma Hradec Králové 1:0. Západočeši navázali na úvodní vítězství v Praze na Dukle a spolu s obhájcem titulu Spartou zůstávají jedinými dvěma týmy bez ztráty bodu. Mladá Boleslav díky hattricku Daniela Marečka porazila Slovácko 3:0, Ostrava doma zdolala Jablonec 1:0 a Liberec remizoval s Olomoucí 1:1.

Plzeň rozhodla v 56. minutě, kdy se z dorážky po vlastní neproměněné penaltě prosadil Pavel Šulc. Plzeňští v lize porazili Hradec po třech zápasech, oba vzájemné duely v minulém ročníku skončily remízou 1:1. Radost jim ale zkazil fakt, že letní posila Christophe Kabongo kvůli zranění na předzápasovém tréninku vypadl na několik měsíců ze hry a podzim pro něj skončil.

Trenérovi Viktorie Miroslavu Koubkovi tentokrát výsledkově vyšel souboj s bývalým klubem, odkud do Štruncových sadů zamířil. „Votroci“ nedokázali navázat na týden staré úvodní vítězství doma nad Teplicemi 1:0.

Mladá Boleslav částečně napravila porážku 0:2 v Jablonci a Slovácko zdolala po sedmi ligových utkáních. Středočeši se vítězně naladili na čtvrteční odvetu druhého předkola Konferenční ligy proti litevskému Transinvestu, na jehož hřišti budou hájit náskok 2:0 z domácího duelu. Celek z Uherského Hradiště nenavázal na domácí bezgólovou remízu s pražskou Slavií a stále čeká na premiérové soutěžní vítězství pod novým koučem Romanem Westem.

O výhře Ostravy nad Jabloncem rozhodl v 53. minutě střídající brazilský kapitán Ewerton. Baník si po čtvrtečním vítězství 5:1 nad arménským Urartu ve 2. předkole Konferenční ligy připsal i první tři body do tabulky nejvyšší soutěže po úvodní prohře 1:2 na hřišti Bohemians 1905. Severočeši nenavázali na úvodní triumf 2:0 nad Mladou Boleslaví.

V prvním poločase utkání Liberce s Olomoucí otevřel skóre domácí ghanský útočník Benjamin Nyarko, po přestávce vyrovnal Filip Zorvan z penalty. Potvrdilo se, že mužstva mají v nejvyšší soutěži vyrovnanou vzájemnou bilanci 22 výher i porážek a nyní 17 remíz. Oba týmy v úvodním kole zvítězily, Severočeši vyhráli v Karviné 3:1 a Hanáci v Českých Budějovicích 2:0.

V sobotu obhájce titulu Sparta zvítězila v Teplicích 4:1, Slavia rozstřílela České Budějovice 4:0, nováček soutěže Dukla zdolala v pražském derby Bohemians 1905 1:0 a Karviná stejným poměrem triumfovala v Pardubicích.

Statistika nedělních zápasů 2. kola první ligy:

Slovan Liberec – Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Branky: 37. Nyarko – 63. Zorvan z pen. Rozhodčí: Berka – Vlček, Cichra – Volek (video). ŽK: Letenay – Kliment. Diváci: 3640.

Baník Ostrava – FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 53. Ewerton. Rozhodčí: Rouček – Caletka, Matoušek – Machálek (video). ŽK: Adediran, Uchenna – Polidar, Čech (asistent trenéra). Diváci: 7912.

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 11., 45.+1 a 46. Mareček. Rozhodčí: Černý – Podaný, Dresler – Orel (video). ŽK: Stránský, Buryán – Trávník, Petržela. Diváci: 3373.

Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 56. Šulc. Rozhodčí: Hocek – Ratajová, Kotalík – Všetečka (video). ŽK: Klíma, Spáčil, Matěj Koubek, Horejš (trenér, všichni Hradec). Diváci: 10.117.