Komerční prezentace Aktualizace: 13.04.2024 20:45

Madrid – Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 31. kole španělské ligy 1:0 na Mallorce a vedou tabulku o 11 bodů před Barcelonou, jež hraje od 21:00 v Cádizu. Oba velcí rivalové se příští týden na Santiagu Bernabéu utkají v tradičním „El Clásicu“.

Trenér Carlo Ancelotti šetřil před středeční odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City některé klíčové hráče, v základní sestavě chyběli záložník Toni Kroos či ofenzivní hvězdy Rodrygo a Vinícius Júnior. Utkání na hřišti poraženého finalisty letošního Španělského poháru rozhodl ve 48. minutě dalekonosnou, lehce tečovanou střelou Aurélien Tchouaméni. První atraktivní souboj mezi City a Realem skončil v Madridu remízou 3:3.

Atlético Madrid porazilo třetí Gironu po obratu 3:1 a snížilo její náskok na čtyři body. Dva góly dal Antoine Griezmann. Katalánci popáté v řadě nezískali na soupeřově hřišti ani bod a poprvé v ročníku nebodovali v utkání, v němž vstřelili úvodní branku.

Gironu poslal do vedení už ve čtvrté minutě Dovbyk, jenž se 17 góly předčil na špici tabulky střelců Bellinghama z Realu Madrid a Budimira z Pamplony. Ve 34. minutě Atlético zahrávalo pokutový kop za Gutiérrezovu ruku, k míči se postavil Griezmann a penaltu bezpečně proměnil.

Domácí pak stihli strhnout vedení na svou stranu ještě v prvním poločase, v šesté nastavené minutě se prosadil Correa. Konečný výsledek stanovil v 50. minutě druhou brankou v zápase Griezmann. Francouzský útočník v sezoně nastřílel už 13 gólů.

Španělská fotbalová liga – 31. kolo:

Atlético Madrid – Girona 3:1 (34. z pen. a 50. Griezmann, 45.+6 Correa – 4. Dovbyk), Vallecano – Getafe 0:0, Mallorca – Real Madrid 0:1 (48. Tchouaméni)