Komerční prezentace Aktualizace: 5.08.2024 20:14

Paříž – Španělští fotbalisté v semifinále olympijského turnaje porazili po obratu 2:1 Maroko a stejně jako před třemi lety v Tokiu si zahrají o zlaté medaile. Jejich soupeř vzejde ze souboje domácí Francie s Egyptem, duel má výkop ve 21:00.

Maroko vedlo od 37. minuty, kdy Rahimí střelou doprostřed proměnil penaltu. Útočník al-Ajnu skóroval i v pátém utkání na turnaji a šestým gólem si upevnil vedení v tabulce kanonýrů.

I za výběr země mistrů Evropy se ale prosadil nejlepší střelec. López v 66. minutě srovnal svým čtvrtým zásahem a pět minut před koncem připravil branku pro střídajícího Sáncheze, jenž rozhodl přesnou křížnou střelou.

Španělé stále mohou pomýšlet na druhý olympijský triumf po domácím vítězství v roce 1992. Před třemi lety podlehli ve finále Brazílii, která se na aktuální turnaj nekvalifikovala.