Komerční prezentace Aktual.: 27.09.2024 21:39

Praha – Fotbalisté pražské Sparty doma nečekaně podlehli v 10. kole první ligy Olomouci 2:3. V nejvyšší soutěži prohráli na Letné poprvé od loňského května a sérii 21 zápasů. V neúplné tabulce zůstal obhájce titulu o skóre druhý za Slavií, která je jediným neporaženým týmem v soutěži. Navíc má k dobru nedělní vršovické derby na hřišti Bohemians 1905.

Sparťané vedli od 12. minuty zásluhou Victora Olatunjiho. V rozmezí 68. až 78. minuty však otočili skóre prvními trefami v české lize Yunusa Muritala a střídající Jan Fiala, za dalších sedm minut přidal pojistku Filip Zorvan. Poté uviděl druhou žlutou kartu hostující Jáchym Šíp, který na hřišti vydržel necelou čtvrthodinu. Střídající Ermal Krasniqi snížil, ale ani ve více než osmiminutovém nastavení úřadující mistři porážku neodvrátili.

V lize prohrála Sparta po 19 utkáních. V dalším kole se představí na Slavii.

Sparta Praha – Sigma Olomouc 2:3 (1:0)

Branky: 12. Olatunji, 90.+1 Krasniqi – 68. Muritala, 78. Fiala, 85. Zorvan. Rozhodčí: Berka – Vlček, Machač – Szikszay (video). ŽK: Laci, Haraslín – Muritala, Šíp, Sláma, Janotka (trenér), Stoppen. ČK: 89. Šíp. Diváci: 16.538.

Sparta: Vindahl – Vitík, Panák (85. Krasniqi), Zelený – Preciado (61. Wiesner), Kairinen, Laci (85. Sadílek), Ryneš – Birmančevič (61. Tuci), Haraslín – Olatunji (71. Rrahmani). Trenér: Friis.

Olomouc: Stoppen – Hadaš, Pokorný, Král, Sláma – Breite, Spáčil (90.+4 Langer) – Vodháněl (61. Fiala), Zorvan (90.+4 Vraštil), Mikulenka (76. Šíp) – Muritala. Trenér: Janotka.