Komerční prezentace Aktual.: 15.09.2024 16:08

Madrid – Fotbalisté Celty Vigo po dvou porážkách za sebou zdolali v pátém kole španělské ligy nováčka z Valladolidu 3:1. Hosté po třech kolech ukončili čekání na gól, ale na body znovu nedosáhli. S 13 inkasovanými brankami mají nejhorší obranu v La Lize. Hlavním magnetem dnešního programu bude katalánské derby mezi Gironou a Barcelonou.

Svůj první ligový gól vstřelil ve Vigu Álvarez, který zatím hrál většinou jen za béčko. Druhý přidal Iglesias a po návratu z ročního hostování v Leverkusenu se trefil ve třetím utkání po sobě.

Do druhého poločasu vyběhl v dresu hostů Moro a už po pěti minutách se zapsal mezi střelce. Ale sedmatřicetiletý brankář Guaita, který se vrátil mezi tyče po vleklém zranění ramena, vyrovnání nepovolil. Naopak po vyloučení Martína zpečetil výhru domácích Řek Duvikas.

Španělská fotbalová liga – 5. kolo:

Celta Vigo – Valladolid 3:1 (22. Álvarez, 36. Iglesias, 90.+1 Duvikas – 50. Moro),

16:15 Girona – FC Barcelona,

18:30 Las Palmas – Bilbao,

21:00 Atlético Madrid – Valencie.