Komerční prezentace Aktual.: 10.09.2024 01:03

Vejle (Dánsko) – Českou fotbalovou reprezentaci do 21 let dnes čeká důležitý kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy v příštím roce na Slovensku. Od 18:00 se ve Vejle představí na hřišti vedoucího týmu skupiny I Dánska, na které stejně jako na druhé Velšany ztrácí ze čtvrté pozice tři body a má zápas k dobru. O bod je před českými mladíky ještě Island.

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka v pátek po téměř půlroce načali druhou polovinu kvalifikačních bojů. Na stadionu beznadějně poslední Litvy prohrávali, po obratu ve druhém poločase však zvítězili 2:1. V kvalifikaci bodovali počtvrté za sebou, vyhráli ale teprve ve druhém z pěti duelů. V domácím utkání s Dány loni v říjnu čeští mladíci remizovali bez branek, i když od 8. minuty hráli bez vyloučeného Matěje Juráska. Seveřané v pátek v šestém kvalifikačním duelu poprvé nebodovali, na Islandu prohráli v oslabení 2:4.