Komerční prezentace Aktualizace: 21.07.2024 20:07

Ayrshire (Británie) – Americký golfista Xander Schauffele vyhrál British Open a letos získal po květnovém PGA Championship titul z druhého majoru. V závěrečném kole zahrál šest ran pod par, celkově zvítězil se skóre -9 a nejbližší soupeře předčil o dva údery. Světovou trojku nyní v Paříži čeká obhajoba olympijského zlata z Tokia.

Třicetiletý Schauffele po sobotním třetím kole patřil mezi šestici pronásledovatelů vedoucího krajana Billyho Horschela, který měl náskok jedné rány. Zahrál šest birdie, Horschel byl ve větrném závěrečném kole o tři rány horší. O druhé místo se podělil s Angličanem Justinem Rosem.

Ir Shane Lowry, který vedl v polovině soutěže o dvě rány, ale sobota mu nevyšla, nakonec obsadil šesté místo. O sedmé se podělil první hráč žebříčku Američan Scottie Scheffler, který letos ovládl šest turnajů PGA Tour včetně dubnového majoru Masters.

Všechny majory v roce vyhráli američtí golfisté naposledy v roce 1982. Zbývající letošní triumf přidal Bryson DeChambeau na US Open.

The Open Championship, golfový turnaj kategorie major v Ayrshire (dotace 17 milionů dolarů, par 71):

1. Schauffele 275 (69+72+69+65), 2. Horschel (oba USA) 277 (72+68+69+68) a Rose (Angl.) 277 (69+68+73+67), 4. Lawrence (JAR) 278 (71+74+65+68), 5. Henley (USA) 279 (69+75+66+69), 6. Lowry (Ir.) 280 (66+69+77+68).