Komerční prezentace Aktual.: 27.10.2024 13:06

Dillí – Česká golfová jednička Sára Kousková neudržela v závěrečném kole Indian Open pozici v elitní desítce a obsadila na hřišti nedaleko Dillí třinácté místo. Turnaj vyhrála Angličanka Liz Youngová a připsala si druhou výhru na Ladies European Tour v kariéře.

Pětadvacetiletá Kousková se držela v elitní desítce či na její hraně celý turnaj. Po úvodním kole vedla a poté, co v pátek klesla na 11. příčku, se v sobotu před finále posunula na pátou pozici.

V posledním kole české olympioničce nevyšel především samotný závěr: na posledních pěti jamkách zahrála čtyři bogey, kolo obešla na 76 ran a pohoršila si na celkové skóre 5 ran nad normu nevyzpytatelného hřiště DLF Golf and Country Clubu. Letošním a životním maximem Kouskové na LET zůstalo třetí místo ze zářijového turnaje v Alicante.

Druhá česká golfistka v Indii Tereza Melecká byla po druhém kole na 81. pozici a do víkendových kol neprošla.

Dvaačtyřicetiletá Youngová vyhrála s výsledkem -2 o jednu ránu před čtveřicí soupeřek na děleném druhém místě a po předloňském Swiss Open slavila druhý triumf v nejvyšší evropské sérii. V té už letos zbývají odehrát jen turnaje v Rijádu a Marbelle.

Golfový turnaj Women’s Indian Open série LET v Dillí (dotace 400.000 dolarů, par 72):

1. Youngová (Angl.) 286 (74+73+67+72), 2. Tanová (Sing.) 287 (71+71+76+69), Sauzonová (Fr.) 287 (72+73+73+69), Koboriová (N. Zél.) 287 (72+73+72+70) a De Roeyová (Belg.) 287 (74+74+65+74), …13. Kousková 293 (69+77+71+76), 81. Melecká (obě ČR) 158 (81+77).