Komerční prezentace Aktualizace: 21.07.2024 17:46

Hilversum (Nizozemsko) – Česká golfistka Jana Melichová vyhrála turnaj v nizozemském Hilversumu a získala druhý titul na Ladies European Tour. Předloni ovládla ještě jako amatérka Czech Ladies Open v Berouně.

Na Dutch Ladies Open zvítězila o jednu ránu před Švýcarkou Kim Metrauxovou, která před posledním kolem suverénně vedla. Melichová na ni ztrácela po dvou dnech šest úderů. V závěrečném kole se však šestadvacetiletá rodačka z Prahy blýskla výkonem pět ran pod par a ze čtvrtého místa po sobotě poskočila na první pozici.

Dělené sedmé místo obsadila v generálce před olympijskými hrami Sára Kousková. Česká jednička Klára Davidson Spilková, která se rovněž chystá do Paříže, v polovině druhého kola z turnaje odstoupila kvůli zdravotním potížím.

Golfový turnaj Ladies European Tour Dutch Ladies Open v Hilversumu (par 72, dotace 300.000 eur):

1. Melichová (ČR) 205 (70+68+67), 2. K. Metrauxová (Švýc.) 206 (65+67+74), 3. Angurasaraníová (Thaj.) 208 (73+66+69), Youngová (Angl.) 208 (68+69+71), 5. Forbrigdová (Nor.) 209 (70+69+70), Delacourová (Fr.) 209 (70+69+70), …7. mj. Kousková 210 (72+69+69), cutem neprošly 88. Napoleaová 148 (73+75), 101. Melecká 150 (72+78), Davidson Spilková (všechny ČR) odstoupila v 2. kole.