Komerční prezentace Aktualizace: 3.08.2024 23:47

Paříž – Plážové volejbalistky Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou prohrály na olympijských v Paříži v předkole play off s Kanaďankami Melissou Humanaovou-Paredesovou a Brandie Wilkersonovou 15:21, 12:21 a skončily na 17. místě. Ondřej Perušič a David Schweiner se v nedělním osmifinále utkají s Nizozemci Stefanem Boermansem a Yorickem de Grootem, kteří pod Eiffelovou věží dosud neztratili ani set.

Kanaďanky v prvním setu utekly třemi body v řadě na 10:6, a přestože se Češky dokázaly přiblížit, jejich manko nakonec ještě narostlo. Ve druhé sadě se Hermannová se Štochlovou dokázaly dostat z nepovedeného začátku, jenže za stavu 10:8 se nasazeným čtyřkám povedla šestibodová šňůra a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Hermannová se Štochlovou prohrály s ostřílenými Kanaďankami, jež ve skupině skončily po dvou porážkách nečekaně až třetí, i pátý vzájemný zápas, znovu bez získaného setu. S bilancí jednoho vítězství a tří porážek vyrovnaly 17. místem dosud nejlepší výsledek Hermannové z Ria 2016, kde hrála stejně jako v Tokiu s Markétou Nausch Slukovou. Ta spolu s Kristýnou Kolocovou drží díky páté příčce z Londýna české maximum pod pěti kruhy.

Ženy – předkolo play off:

Humanaová-Paredesová, Wilkersonová (4-Kan.) – Hermannová, Štochlová (22-ČR) 2:0 (15, 12).