Komerční prezentace Aktual.: 26.10.2024 07:46

New York – Český hokejový útočník Tomáš Hertl čtvrtým gólem v sezoně pomohl Vegas k výhře 6:4 nad Ottawou. Rodák z Prahy je s osmi body nejproduktivnějším Čechem v rozjíždějícím se ročníku NHL. Brankář Petr Mrázek v duelu s Nashvillem zlikvidoval 31 střel, jeho Chicago i přesto prohrálo 2:3.

Hokejisté Vegas v domácím duelu s Ottawou dlouho tahali za kratší konec. Po 13 minutách ztráceli 0:2 a ještě v úvodu 57. minuty koukali hostujícím Senators na záda. Závěr jim ale vyšel fantasticky.

V čase 56:49 Hertl z pozice mezi kruhy zakončil pohlednou přesilovkovou akci a dal důležitý gól na 4:4. Přesně o minutu později poslal Golden Knights poprvé v zápase do vedení Keegan Kolesar a v 59. minutě pojistil výhru gólem do prázdné branky Ivan Barbašev.

Vegas vyhrálo podruhé za sebou a v úvodu ročníku má bilanci pěti výher a tří proher. Ottawa ztratila po dvou vítězných zápasech a v dosavadním průběhu sezony prohrála potřetí.

Nashville na první výhru čekal pět zápasů, teď se ale zdá, že tým se spoustou nových tváří našel recept a po zvládnutém zápase s Bostonem porazil i Chicago. Predators začali vyhrávat i přes to, že se dál bodově trápí největší předsezonní posila Steven Stamkos. Ten v úvodních sedmi duelech získal jediný bod.

NHL:

Vegas – Ottawa 6:4, New Jersey – New York Islanders 3:4 v prodl., Chicago – Nashville 2:3, Edmonton – Pittsburgh 4:0.

2. Dallas 8 6 0 2 25:15 12
3. Minnesota 7 5 2 0 24:14 12
4. St. Louis 8 5 0 3 24:21 10
5. Utah 8 4 1 3 23:29 9
6. Colorado 8 4 0 4 29:32 8
7. Chicago 8 2 1 5 20:27 5
8. Nashville 7 2 0 5 17:25 4