Komerční prezentace Aktual.: 27.09.2024 21:18

Hradec Králové – Hokejisté Hradce Králové ukončili v 5. kole extraligy své čekání na první vítězství v soutěžním ročníku, když Kladno na svém ledě porazili 4:2. Rozdílový gól vstřelil v 57. minutě šestnáctiletý útočník Adam Novotný. Rytíři tak prohráli i třetí utkání na kluzištích soupeřů v sezoně. Východočeši jsou i přes výhru poslední.

Mountfield od úvodních minut navazoval na svou tvář z předchozích duelů a Rytíře okamžitě zatlačil. Nedokázal však skórovat ani z vyložených příležitostí. První měl už po dvou minutách Tamáši, v úvodním kladenském oslabení zasáhl Brízgala betonem proti Šťastnému. Hosté dokonce dopřáli soupeři i dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale i v ní se plně zrcadlilo hradecké trápení v koncovce.

To ukončil až ve 22. minutě obránce Pavelka, jenž po ledě snadno dopravil odražený kotouč do odkryté branky. Hradecká radost však trvala jen 52 sekund, než nedůslednosti před brankářem Filipem Novotným potrestal dorážející Melka.

Kromě skóre Rytíři vyrovnali i hru. Šanci na obrat nevyužil znovu Melka a ve velmi nadějné přesilovce prováhal zakončení po chybě Filipa Novotného veterán Jágr. Na druhé straně naopak zaskočil Brízgalu bekhendovou střelou Pour, jenž třetím gólem v sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce Mountfieldu.

Rychlý protiútok a první branka Američana Hultse v české extralize však opět nastolily vyrovnané skóre. Kladno se stáhlo do obrany a s vypětím všech sil se bránilo hradeckému tlaku. Freibergs napálil tyčku, gólem neskončilo ani několik obrovských závarů v hostujícím brankovišti.

Východočeši se přece jen dočkali vítězné branky v 57. minutě, kdy Pourovu nabídku srazil zřejmě bruslí do sítě šestnáctiletý Adam Novotný. I svůj druhý gól v extraligové kariéře tak vstřelil proti Kladnu a hradeckému týmu zařídil úlevu z premiérové výhry v sezoně, kterou při kladenské power play potvrdil Perret.

Hlasy trenérů po utkání:

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Je to pro nás důležitá výhra. Zase jsme si vypracovali spoustu šancí, ale koncovka nás opět trápila. V závěru se k nám trochu přiklonilo štěstí a zápas jsme vyhráli šťastným gólem. Tým bych ale chtěl pochválit za bojovnost a nasazení. Je to první krok a není co slavit, musíme začít sbírat body.“

David Čermák (Kladno): „Měli jsme špatnou první třetinu, chyběl nám pohyb a Hradec byl v tlaku. Ve druhé třetině se dostal do vedení, my jsme se štěstím hned srovnali a trošku se zvedli. Situace se opakovala a i když nás Hradec tlačil, za stavu 2:2 jsme věřili, že už si nějaký bod odvezeme. Bohužel jsme ale udělali chybu po vhazování a Hradec utkání rozhodl.“

Mountfield Hradec Králové – Rytíři Kladno 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. T. Pavelka (Šťastný, Jergl), 37. Pour, 57. A. Novotný (Pour, Štohanzl), 60. Perret (Tamáši) – 23. Melka (Pietroniro, Jarůšek), 44. Hults (Jarůšek, Tralmaks). Rozhodčí: Hribik, Zeliska – Štěpánek, Thuma. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5061.

Hradec Králové: F. Novotný – Blain, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk. T. Pavelka, Mudrák – Batna, Estephan, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík – Šťastný, Tamáši, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – Chalupa. Trenér: T. Martinec.

Kladno: Brízgala – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, Jeřábek – M. Procházka, Hults, Tralmaks – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Pytlík, Filip, Jágr – J. Strnad, O. Bláha, S. Redlich – P. Straka. Trenér: Čermák.