Komerční prezentace Aktual.: 27.09.2024 21:40

Liberec – Hokejisté Plzně zvítězili v 5. kole extraligy na ledě Liberce 2:1 v prodloužení a po sérii tří porážek se radovali z výhry. Utkání rozhodl v čase 61:25 lotyšský obránce Kristians Rubins. Bílí Tygři prohráli i třetí domácí utkání v novém ročníku.

Plzeň do utkání vlétla a již po 31 sekundách šla do vedení. Lalancettovo nahození dorazil za Kváčova záda nikým nehlídaný Söderlund. Liberec mohl odpovědět v přesilové hře, největší šanci měl ale z rychlého kontru hostující Lev. Kváča však proti jeho střele ale dobře zasáhnul.

Domácím se i v dalším průběhu první třetiny příliš nedařilo a Hrenák v brance hostů byl prakticky bez práce. Do dvoubrankového vedení mohl Indiány poslat Zámorský, jeho střelu bez přípravy ale zastavila pravá tyč. V závěru první dvacetiminutovky přeci jen zahrozili také Tygři, Hrenák ale ostrou ránu Thomase s obtížemi lapil.

Na začátku druhého dějství hráli Severočeši v početní výhodě, nesehráli ji ale vůbec dobře. Na opačné straně měl gólovou šanci Merežko, Kváča ale vytáhnul výborný zákrok. Udeřili tak domácí. Ve 27. minutě se Faško-Rudáš protáhnul kolem pravého mantinelu a přihrávkou přes brankoviště našel volného Dernera, který střelou do odkryté branky vyrovnal.

Západočechům mohl v přesilovce vrátit vedení Simon, Kváčovi ale proti jeho střele z mezikruží pomohla horní tyč. Na druhé straně se zase po návratu z trestné lavice až před Hrenáka prosmýknul Budík, ani on ale neskóroval.

V úvodu třetí části se po pasu Lalancetta v gólové šanci ocitnul opět Merežko, Kváča ale svůj tým podržel. Další příležitost strhnout zápas na svou stranu měli Plzeňští v početní výhodě, Liberec se ale výborně ubránil. Poté následovaly dvě přesilovky domácích v rychlém sledu za sebou, Liberečtí ale Hrenáka vůbec neohrozili. Rozhodnutí tak měl na hokejce v další přesilové hře Indiánů Holešinský, zblízka ale těsně minul.

Zápas se tak prodlužoval. Z výhry se nakonec radovali hosté, v 62. minutě se přesně nad Kváčovo rameno trefil Rubins.

Hlasy trenérů po utkání:

Filip Pešán (Liberec): “Jsme nervózní, jsme tím pádem přemotivovaní, nedisciplinovaní a pak ty výsledky vypadají takto. Za dva dny máme další šanci se vyhrabat z výkonů, které nás sráží. Plzeň byla po většinu zápasu lepší. My jsme po prvním šíleném střídání a celé první třetině upadli trochu do letargie. Pak jsme sice zápas srovnali, ale Plzeň byla nebezpečnější a v prodloužení se spravedlnost ukázala.L

Jiří Veber (Plzeň):  „Jsme šťastní za dva body. Můžeme si říkat co chceme, ale nějaká nervozita na hráčích je. Nikdo není spokojený, začátek se nám nepovedl. Potřebovali jsme se od něčeho odrazit. Myslím si, že jsme v zápase měli více šancí, ale furt to bylo hratelné na obě strany. Jsme rádi, že máme bod navíc.“

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Derner (Faško-Rudáš, Filippi) – 1. Söderlund (Lev, Lalancette), 62. Rubins. Rozhodčí: Pražák, Barek – Frodl, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4297.

Liberec: Kváča – Melancon, Budík, T. Galvas, M. Ivan, Petrovický, Derner, Krutil, Aubrecht – Thomas, Filippi, Faško-Rudáš – Lantoši, A. Musil, Flynn – Kelly Klíma, Jansa, Ryšavý – Handl, J. Vlach, Zachar. Trenér: Pešán.

Plzeň: Hrenák – Zámorský, Rubins, Merežko, Malák, Dujsík, Kvasnička, Piskáček – Lev, Lalancette, Söderlund – Holešinský, Mertl, Archambault – Simon, Klepiš, Schleiss – Matýs, Urban, Mužík. Trenér: Jandač.