Komerční prezentace Aktual.: 1.10.2024 21:00

Litvínov (Mostecko) – Hokejisté Litvínova porazili České Budějovice 5:1 a i posedmé v sezoně získali tři body za výhru v základní hrací době. Gólem a asistencí se na tom podíleli útočníci Nicolas Hlava a Petr Koblasa, domácí uspěli i bez nemocného klíčového hráče týmu Ondřeje Kašeho. Jihočeši naopak prohráli počtvrté za sebou, na kluzištích soupeřů neuspěli ani ve třetím zápase v sezoně.

Ráz první třetiny určovaly přesilové hry. Jihočeši v úvodu nevyužili čtyřminutovou přesilovku při Pekařově vyloučení, nedokázali skórovat při Vopelkově zkráceném trestu, sami naopak hned v prvním oslabení inkasovali. Gól pro kapitána Sukeľa připravil chytrou přihrávkou Hlava. Slovenský reprezentant si tak připsal jubilejní stý bod v extralize.

Motor měl výraznou střeleckou převahu, v 19. minutě se do velké šance dostal Toman, vyrovnat ale dokázal až 38 sekund po začátku druhé třetiny Kovařčík, který prostřelil Zajíčka. Za Vervu mohl rychle odpovědět Sukeľ, z dobré pozice mezi kruhy ale Strmeně nepřekonal a hostující obrana ustála i následný závar.

České Budějovice měly herně navrch, opět ale doplatily na nedisciplinovanost. V oslabení je nejprve mohl z brejku posunout do vedení Beránek, Zajíček byl ale připraven. Pýcha ale hned po návratu z trestné na led opět fauloval a Severočeši v přesilové hře udeřili. McIsaacovu střelu ideálně tečoval Hlava. Jen o 18 sekund později se navíc domácí radovali opět, když za záda Strmeně zapadla Czuczmanovu střela od modré čáry.

V poslední třetině se v brance hostů objevil Klouček, jenž si poradil s nepříjemnou střelou Davida Kašeho, po rychlém protiútoku a zakončení Sukeľa mu zřejmě pomohla tyč. Jihočeši již duel nedokázali zdramatizovat, naopak ještě při power play dvakrát inkasovali.

Hlasy trenérů po utkání:

Karel Mlejnek (Litvínov): „Dnes jsme byli horším týmem, minimálně do gólu na 2:1. Soupeř byl lepší. Zápasy s Budějovicemi jsou vždy takové, že soupeř je velice aktivní. Navíc po nevydařeném předešlém zápase jsme čekali, že budou možná trochu více na špičkách než obvykle, což se potvrdilo. Nás k výhře dovedly speciální týmy, oslabení i přesilové hry, a výborný výkon gólmana.“

Jiří Hanzlík (České Budějovice): „Osobně jse, byl zvědavý, jak budeme vypadat po porážce s Mladou Boleslaví, kdy jsme v závěru ztratili zápas z vedení 2:0. Herní projev byl relativně v pořádku, domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem. Zápas se lámal na konci druhé třetiny, kdy jsme inkasovali dva góly. Spíše byl ale řekl, že našim probléme je produktivita. Dnes jsme si i vytvořili šance, měli jsme přesilovky. Začátek byl dobrý, ale já stále říkám, že k úspěchu v zápase potřebujeme dát tři a více gólů. My je ale nedáváme a zápasy ztrácíme.“

HC Verva Litvínov – Banes Motor České Budějovice 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. M. Sukeľ (Hlava, D. Kaše), 39. Hlava (McIsaac), 39. Czuczman (Koblasa, Sandberg), 59. Koblasa (Sandberg), 59. Jurčík (Jícha, D. Zeman) – 21. O. Kovařčík (Gulaš, F. Přikryl). Rozhodčí: Šír, Cabák – Hlavatý, Hynek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 4250.

Litvínov: Zajíček – O. Baláž, Zile, McIsaac, Polášek, D. Zeman, Czuczman, V. Beran – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – M. Pekař, D. Kaše, Hlava – Jícha, Gut, Jurčík – Havelka, Vopelka, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

České Budějovice: Strmeň (41. Klouček) – Š. Kubíček, Štencel, Kachyňa, Pýcha, Reilly, M. Doudera, Cibulka – Gulaš, F. Přikryl, O. Kovařčík – N. Olesen, Kondelík, Kubík – M. Beránek, Pech, Kašlík – Valský, M. Toman, Koláček, Trenér: Čihák.