Komerční prezentace Aktual.: 27.09.2024 20:59

Litvínov (Mostecko) – Hokejisté Litvínova porazili v 5. kole extraligy Karlovy Vary 5:2 a jsou i nadále jediným týmem v soutěži, který ještě neztratil ani bod. Verva rozhodla o výhře v podkrušnohorském derby již v první třetině, ve které si vypracovala třígólový náskok. Dvě branky vstřelil Petr Koblasa, tři asistence si připsal Matúš Sukeľ.

Zápas začal ve velkém tempu, Západočeši otevřeli skóre kuriózně už ve 2. minutě. Útočník Kupčo nahodil puk zpoza branky a od útočníka Havelky se puk odrazil za záda gólmana Zajíčka. Vedení hostům vydrželo pouhých 10 sekund, domácí vyrovnali hned z prvního útoku po rozehrání. Koblasa se z křídla natlačil před Grígera a bekhendem překonal Frodla; nejlepší loňský střelec Litvínova se trefil poprvé v sezoně.

Hladoví domácí ještě do konce úvodní třetiny nasázeli další tři góly: Zeman skóroval bombou od modré čáry, Koblasa po ráně z prostoru mezi kruhy a McIsaac zblízka po pěkné akci Ondřeje Kašeho. Severočeši svého rivala v první části přestříleli 23:7, a kdyby Jurčík při sólu neorazítkoval jen horní tyčku, mohlo být jejich vedení ještě výraznější.

Do druhé třetiny se už místo Frodla postavil do karlovarské branky Hamalčík, letos poprvé v extralize. I on záhy kapituloval, to když nechytil švih Zileho zpoza levého kruhu. Prosadila se i Energie, její gól museli rozhodčí řešit u videa. Koffer se po buly natlačil před branku, vystřelil z úhlu a u tyčky, kde Zajíček nechal mezírku, si puk sám i dorazil.

Poslední dvacetiminutovka se odehrála už přece jen v klidnějším tempu. Fanoušci, kterých se sešlo přes pět tisíc, se i tak bavili. V závěru Zimním stadionem Ivana Hlinky obíhala mexická vlna a zněl skandovaný potlesk. Další gól už ale nepadl.

Hlasy trenérů po utkání:

David Kočí (Litvínov): „Minulá dvě utkání jsme neměli dobrý vstup, na což jsme apelovali. A tentokrát se začátek povedl. Měli jsme dobrý pohyb, drželi se na kotouči, vytvářeli si šance. Za stavu 1:1 měli hosté obrovskou šanci, podržel nás gólman. Nakonec jsme utekli na 5:1. Potom došlo k povolení, soupeř dal druhý gól. Ve třetí třetině jsme se dokázali zkoncentrovat a utkání dohrát.“

David Moravec (Karlovy Vary): „Rozhodla první třetina, měli jsme špatný vstup do utkání. Po všech stránkách, tedy v bojovnosti i rychlosti bruslení jsme zaostávali za soupeřem. Stav byl ještě přijatelný, gólů mohlo být více. Nemůžeme hrát půl zápasu, ale od začátku až do konce. Výkon hodnotím velmi negativně. Pak jsme se zvedli, ale nedávali jsme góly. Litvínov si dobrým pohybem a chytrou hrou výsledek pohlídal.“

HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Koblasa (M. Sukeľ, McIsaac), 11. D. Zeman (Hlava), 15. Koblasa (Zile, M. Sukeľ), 19. McIsaac (O. Kaše), 25. Zile (Baláž, M. Sukeľ) – 2. Kupčo, 35. Koffer. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hynek, Dědek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5110.

Litvínov: Zajíček – Baláž, Zile, D. Zeman, McIsaac, R. Černý, Polášek, V. Beran – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Pekař, Gut, Jurčík – Havelka, Jícha, Vopelka. Trenér: Mlejnek.

Karlovy Vary: Frodl (21. Hamalčík) – D. Mikyska, Reunanen, Jaks, D. Moravec, Šalda, Mamčics, Plutnar – O. Beránek, Salsten, Gríger – O. Procházka, Černoch, Jiskra – Kupčo, Kofroň, Čihař – Koffer, Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.