Komerční prezentace Aktual.: 18.09.2024 20:26

Mladá Boleslav – Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v úvodním kole extraligy Olomouc 4:2, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Gólem a asistencí se pod obrat Bruslařů podepsal Adam Jánošík, dvě asistence si připsal Tomáš Fořt. Domácí se třikrát prosadili v závěrečné dvacetiminutovce.

Na první výraznější moment zápasu si museli fanoušci počkat až do 15. minuty, kdy se mírně aktivnější hosté dostali do vedení. Rašnerovu střílenou přihrávku od modré čáry usměrnil za záda brankáře Furcha pohotový Fridrich a gólově tak oslavil soutěžní premiéru v olomouckém dresu.

O 82 sekund později se Hanáci prosadili podruhé, když si zblokovaný puk našel nejrychleji Musil. A pro Bruslaře mohlo být i hůře, Furch ale následnou samostatnou akci Kuska zlikvidoval. Sedláčka, který si v olomoucké brance připsal v první třetině jen tři zákroky, lehce vystrašil jen Junttila, který ale krátce před odchodem do kabin nezamířil přesně.

Do druhé části vstoupili Středočeši mnohem lépe. Tlačili se do útoku a Sedláček si na nedostatek práce nemohl stěžovat. V 25. minutě ustál sérii tří dorážek v rychlém sledu, o pár sekund později ale již inkasoval, když jej i přes faul překonal Doležal.

Vyrovnávací gól z výrazné střelecké převahy nevytěžili, ve 44. minutě ale srovnali se soupeřem krok. Zasloužil se o to na brankovišti důrazný Skalický, jenž dotlačil puk za Sedláčkova záda.

Hanáci mohli získat vedení zpět na svou stranu v přesilových hrách, vyloučení Rekonena ani Doležela ale nedokázali potrestat. V 55. minutě tak dokonal obrat domácích Jánošík, který vystihl chybnou olomouckou rozehrávku a přesnou střelou překonal Sedláčka potřetí. Šanci na možnou power play vzal hostům Lakatoš.

Hlasy trenérů po utkání:

Richard Král (Mladá Boleslav): „Prvních pět minut nebylo z naší strany špatných, ale ve zbytku první třetiny byl Olmík výrazně lepší a přehrával nás v osobních soubojích. Hlavně u nás ve třetině. Nebyli jsme schopní vyhrávat souboje a dostávali jsme se pod tlak. O přestávce jsme si řekli, že musíme hru radikálně změnit. Od druhé třetiny jsme se začali srážet, dohrávat soupeře a vyhrávat osobní souboje. Bohužel jsme z toho ještě nevytěžili góly, i když jsme měli tři loženky, které jsme nedali. Ve třetí třetině jsme to ale otočili, čehož si ceníme a chtěl bych klukům poděkovat.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Začali jsme výborně. První třetina byla z naší strany dobrá. Od druhé třetiny, od momentu, kdy jsme dostali gól na 1:2, tak nás domácí předčili v soubojích a v rychlosti. Vyhráli zaslouženě.“

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Z. Doležal (Jánošík, F. Pavlík), 44. Skalický (Fořt), 55. Jánošík, 59. Lakatoš (Fořt) – 15. Fridrich (Rašner, Nahodil), 16. P. Musil (Orsava, Sirota). Rozhodčí: Mejzlík, Květoň – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 3018.

Mladá Boleslav: D. Furch – A. Čech, Pyrochta, Lintuniemi, Gewiese, F. Pavlík, Jánošík, Havlín – Lakatoš, Fořt, Skalický – Z. Doležal, Hradec, Buchtele – Rekonen, Čajka, Junttila – J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.

Olomouc: J. Sedláček – T. Černý, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Řezníček, Rašner, Škůrek – Orsava, P. Musil, J. Káňa – Navrátil, Kusko, Kunc – Kohout, Nahodil, Fridrich – Doktor, J. Knotek, Anděl. Trenér: J. Tomajko.