Komerční prezentace Aktual.: 22.09.2024 20:21

Mladá Boleslav – Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve 3. kole extraligy Plzeň 2:1 v prodloužení a udrželi neporazitelnost. Utkání rozhodl v čase 64:03 obránce Filip Pavlík. Plzeň tak podruhé v sezoně bodovala, čeká ale na tříbodový zisk.

Domácí byli v úvodu střelecky aktivnější, první výraznější šanci si ale vypracovali Západočeši. Urban se ve třetí minutě dostal za obránce, brankář Furch si však s jeho nájezdem poradil.

Následně oba týmy nevyužily své první přesilové hry, při Söderlundově trestu v oslabení zahrozil Urban, ani tentokráte však Furcha nepřekonal. V 18. minutě se již hosté dostali do vedení, když Zámorský našel volného Rohlíka, který otevřel skóre.

Ve 24. minutě mohl zvýšit vedení Plzně Lev, který nastoupil poprvé v sezoně po skončení disciplinárního trestu z předkola play off minulého extraligového ročníku. Furch ale jeho brejk zlikvidoval. V polovině utkání měl gólman domácích štěstí, když po Matýsově zakončení skončil puk za jeho zády, za brankovou čáru ale nezamířil.

I díky tomu mohli Bruslaři vyrovnat. Ve 34. minutě již dobře chytající Malík nestihl zareagovat na tečovanou střelu Jánošíka. Domácí gólový úspěch povzbudil a do vedení je mohl posunout Pyrochta, jeho střela v přesilové hře ale skončila na tyči. Následně se neprosadil ze slibné pozice ani Skalický.

Ve 44. minutě se do šance dostal domácí Buchtele, ale neuspěl stejně jako Söderlund o několik sekund později na druhé straně. V 53. minutě byl blízko druhého gólu osamocený Fořt, Malík ale jeho střelu zastavil. Po následné šarvátce získali Středočeši výhodu přesilové hry, Plzeň se ale ubránila. Když poté v poslední minutě základní doby nezamířil přesně ani hostující Klepiš, dospěl zápas do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce mohly rozhodnout oba týmy, podařilo se to ale domácím. Hrdinou utkání se stal Pavlík.

Hlasy trenérů po utkání:

David Havíř (Mladá Boleslav): „Odehráli jsme velice slušnou první třetinu, poměr střel 10:3, ale inkasovali jsme po naší hrubé chybě, kdy jsme nechali samotného hráče před bránou. Ale tlak tam od nás byl. Druhá třetina byla vyrovnaná, Plzeň byla asi do desáté minuty lepší, pomohli jsme si ale šťastným gólem. Ve třetí třetině to bylo nahoru – dolů, přesilovkové týmy z obou stran měly nějaké šance, ale nic se nestalo. V závěru jsme měli štěstí, 20 sekund před koncem jsme pustili soupeře do přečíslení dva na jednoho a jen gólman, který nás zachránil, nám dal šanci do dalšího průběhu zápasu. V prodloužení jsme měli o dvě šance více než Plzeň a jednu jsme proměnili.“

Josef Jandač (Plzeň): „Chtěli jsme se zaměřit na to, abychom měli lepší start než do předchozích dvou zápasů a myslím, že se nám to povedlo. Šli jsme i do vedení. Ve druhé třetině byla hra trošku nahoru – dolů. Dnes jsme vůbec dobře nesehráli přesilovky a nepřidali jsme druhý gól. A poté jsme bohužel inkasovali poměrně laciný (vyrovnávací gól). Zápas došel do prodloužení, ve kterém byli domácí lepší a druhý bod si zaslouženě vzali. Celkově jsme tady dnes odevzdali velmi dobrý výkon, ale na více než jeden bod to nestačilo, protože jsme absolutně neproduktivní. To musíme změnit.“

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Jánošík (Závora, Dvořáček), 65. F. Pavlík (Rekonen, Junttila) – 18. Rohlík (Zámorský, Archambault). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:4, navíc Lakatoš – Lalancette oba 5 min. Bez využití. Diváci: 3099.

Mladá Boleslav: Furch – Čech, Pyrochta, Bernad, Havlín, F. Pavlík, Jánošík – Lakatoš, Fořt, Skalický – Doležal, Hradec, Buchtele – Rekonen, Čajka, Junttila – J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.

Plzeň: Malík – Zámorský, Malák, Merežko, Rubins, Dujsík, Kvasnička, Piskáček – Holešinský, Simon, Schleiss – Archambault, Lalancette, Lev – Rohlík, Klepiš, Söderlund – Matýs, Mertl, Urban. Trenér: Jandač.