Komerční prezentace Aktualizace: 16.03.2024 22:37

Praha – Hokejisté Pardubic a Sparty zvládli ve čtvrtfinále play off extraligy i druhé domácí zápasy a zatím potvrzují roli favoritů. Nejlepší celky základní části vedou v sériích 2:0. Dynamo ve východočeském derby slavilo výhru 3:2 díky gólu Roberta Kousala v čase 59:54. Souboj Pražanů s Libercem skončil stejně jako v pátek v základní době 2:2, zatímco ale na úvod série slavili domácí díky povedeným nájezdům, tentokrát jim další bod v sérii vystřelil v čase 73:10 kapitán Michal Řepík.

Pardubičtí, kteří jsou největším favoritem na zlato, skórovali jako první, když se před polovinou utkání prosadil Tomáš Vondráček. Aleš Jergl však nedlouho poté vyrovnal a když se na začátku 49. minuty trefil Ralfs Freibergs, měli hráči Mountfieldu podobně jako už v úvodním střetu série, v němž vedli 2:0 a 3:2, navrch. Ani tentokrát to však nestačilo. Za 108 sekund vyrovnal Richard Pánik, poslední slovo pak měl pouhých šest sekund před vypršením základní hrací doby Kousal. I tentokrát se hrál duel před vyprodaným hledištěm (10.194 diváků).

Rovnocennou bitvu si zopakovali i sparťané s Bílými Tygry. Před 12.241 diváky se jako první zapsal mezi střelce Kryštof Hrabík. Ve druhém dějství sice domácí dominovali a vyhráli na střely mezi tyčky drtivým poměrem 24:5, ale místo navýšení náskoku vyrovnal ve 25. minutě svým čtvrtým gólem v letošních vyřazovacích bojích Jakub Rychlovský. Ve třetí části vrátil Spartě vedení Ondřej Najman, o 91 sekund později vyrovnal Michal Birner. V prodloužení pak rozhodl Řepík.

Stínem utkání v O2 areně byla situace ze 34. minuty, kdy po faulu libereckého útočníka Oscara Flynna narazil hlavou na mantinel domácí obránce Michal Moravčík. Led opustil až po několika minutách za pomoci lékařů na nosítkách a byl odvezen na vyšetření do nemocnice. Podle vyjádření Sparty na sociálních sítích je jeho stav stabilizovaný. Flynn dohrál také, když obdržel trest do konce utkání, při jeho odchodu do kabin se strhla potyčka obou týmů mezi střídačkami, na niž doplatili trestem do konce zápasů ještě další čtyři hráči.

K postupu do semifinále jsou zapotřebí čtyři vítězství. V Hradci Králové a Liberci se bude hrát v úterý a ve středu.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 2. zápasy:

HC Dynamo Pardubice – Mountfield Hradec Králové 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Vondráček (Vála, Poulíček), 50. Pánik (M. Kaut, Čerešňák), 60. R. Kousal (Radil) – 34. Jergl (Kevin Klíma, McComack), 49. Freibergs (Pláněk). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – J. Svoboda, Thuma. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Hrabík (Harper, Kempný), 45. O. Najman (Krejčík, Chlapík), 74. Řepík – 25. Rychlovský (Filippi, Melancon), 47. Birner (Bulíř, Melancon). Rozhodčí: Úlehla, Stano – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 6:3, navíc Buchtele, Hrabík – Flynn, J. Vlach, Aubrecht všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 12. 241. Stav série: 2:0.