Kladno – Hokejisté posledního Kladna prohráli v dohrávce 29. kola s Vítkovicemi 2:3. Poslední Rytíři dvakrát vedli, přesto si připsali patnáctou porážku za sebou, podesáté v řadě vyšli naprázdno a na třináctou Mladou Boleslav dál ztrácejí 12 bodů. Hosté poskočili na 10. místo, v čase 48:21 rozhodl zápas druhou brankou v utkání útočník Jakub Kotala.

Rytíři se před svými diváky představili po sérii čtyř venkovních utkání již s uzdraveným Jágrem, který nastupoval ve čtvrtém útoku. Ostravané začali náporem a hned v úvodních sekundách měl obrovskou šanci Chlán, ale brankář Mitens ho skvělým zákrokem vychytal. Na trestnou lavici musel vzápětí Hejda, ale Středočeši se ubránili.

Chuť a odhodlání domácích utnout šňůru neúspěchů přinesly ovoce v šesté minutě, kdy Jarůšek vybojoval kotouč, v přečíslení dvou na jednoho naznačil střelu, místo ní ale našel Bláhu a tomu stačilo trefit odkrytou branku. V deváté minutě byli Kladenští velmi blízko další gólové oslavě, jenže Vimmer zazvonil jen na horní tyčku.

Ve druhé třetině měli opticky navrch spíše Ostravané. A dočkali se vyrovnání. Ve 27. minutě Kladenští propadli, hosté na dvě přihrávky připravili šanci pro Kotalu, jenž tváří v tvář Mitensovi nezaváhal. Vedení mohl domácím vrátit Jarůšek, ve dvou šancích v krátkém sledu ale nebyl přesný.

Zanedlouho mohli naopak dokonat obrat Vítkovičtí, Fridrich ale zakončil ve velké šanci jen do horní tyčky. Před přestávkou po Jágrově střele neuspěl z dorážky Melka a skóre zůstalo vyrovnané.

Po 46 sekundách třetí části byl prvním vyloučeným hráčem na straně hostů Kotala a Rytíři sehráli přesilovku úspěšně. Ticháček nabil na kruh Tralmaksovi a ten ranou bez přípravy propálil Klimeše. Prakticky za stejných okolností Ostravané díky Raskobovi vyrovnali, jen s tím rozdílem, že potrestaný Klepiš byl v tu chvíli jedinou sekundu zpátky ve hře. A uběhlo 58 sekund a domácí zmrazil Kotala.

V 52. minutě se prodral do šance Melka, Auvitu zatáhl za záchrannou brzdu a sudí nařídili trestné střílení. K jeho exekuci se rozjel Sideroff, zakončil ale jen do Klimešovy lapačky. Domácím při závěrečné snaze o vyrovnání nevyšla ani hra bez gólmana, přestože posledních 22 sekund hráli přesilovku.

Hned v pondělí budou mít další šanci utnout své trápení, a to při opakování souboje s Vítkovicemi.

Hlasy trenérů po utkání:

Pavel Skrbek (Kladno): „Něco jsme si před zápasem řekli, ale pak jsme do něj vstoupili tím, že jsme v páté sekundě ztratili puk na modré čáře. Následoval kolotoč v našem pásmu, dvakrát tam byla prázdná brána, udělali jsme faul a šli do čtyř. Oslabení jsme odehráli výborně, dostalo nás to paradoxně na koně, odehráli jsme pak první třetinu výborně, dali jsme pěkný první gól, když Ríša Jarůšek sehrál parádně dva na jednoho. Ve druhé třetině jsme měli možná i víc ze hry, ale náš tlak byl takový nemastný, neslaný. Drželi jsme puk, ale nedali jsme z toho gól a neměli šance. Pak jsme odskočili do vedení 2:1 v přesilovce, bohužel jsme nešťastným gólem na konci přesilovky dostali na 2:2. Přišla malá chyba a bylo to 2:3. Měli jsme pak penaltu, ale srovnat se nám nepodařilo. V závěru jsme se ještě snažili o vyrovnání, ale ani jsme tam nevystřelili na branku.“

Jiří Veber (Vítkovice): „Měli jsme dobré první střídání, skvělý pohyb, byl to pro nás výborný vstup. Vynutili jsme si faul, hráli jsme přesilovku, bohužel mi přišlo, že nás spíše rozhodila, protože jsme se tam nedostali ani pořádně do pásma. V první i druhé třetině jsme pak hráli to, co jsme nechtěli. I když jsme se dobře připravovali na vše včetně zdejšího kluziště, začali jsme to hrát až ve třetí třetině. Pro nás je dobré, že jsme zápas zvládli, i když jsme dvakrát prohrávali. Otočili jsme to, důležitým momentem byl pak ten nájezd, který chytil náš gólman. Zbytek už jsme pak odehráli, jak jsme chtěli. Klukům patří díky za tři body.“

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. O. Bláha (Jarůšek), 43. Tralmaks (Ticháček, Klepiš) – 27. Kotala (Prčík, T. Šoustal), 48. Raskob (P. Zdráhal, Roberts Bukarts), 49. Kotala (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: Hribik, Květoň – J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2673.

Sestavy:

Kladno: Mitens – Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Veber, Martenet, Babka – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – Smoleňák, Melka, M. Procházka – Frolík, Jarůšek, O. Bláha – Jágr, Vimmer, Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.

Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Grman, Auvitu, Prčík – Lakatoš, Chlán, Rihards Bukarts – P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Roberts Bukarts – T. Šoustal, Claireaux, Kotala. Trenér: Trnka.