Komerční prezentace Aktual.: 8.09.2024 19:03

Rouen (Francie) – Hokejisté Třince zvítězili na ledě Rouenu 5:3 a uspěli i ve druhém utkání v novém ročníku Ligy mistrů. Oceláři navázali na páteční výhru z ledu Lausanne (2:1 v prodl.) díky skvělému finiši, poté co třetí třetinu vyhráli 4:0. Dva góly a asistenci si připsal útočník Marko Daňo, jehož zásah z 52. minuty byl také vítězný.

Extraligový vládce z posledních sezon začal na ledě úřadujícího francouzského šampiona lépe. Kurovského ve velké šanci ještě vychytal Setänen, ale ve 12. minutě si jel domácí gólman pro nahozený puk k zadnímu hrazení a zaskočil ho nečekaný odraz. Kotouč doklouzal do prázdné branky a Daňo mohl slavit první trefu. Slezané pak nevyužili přesilovku a v 16. minutě vyrovnal Duquette.

Druhé dějství probíhalo bez většího vzruchu až do 31. minuty, kdy byl za zdržování hry vyloučen Kacetl a domácí jeho prohřešek potrestali – Simonsen napřáhl těsně za kruhem a trefil přesně. Ve 34. minutě navíc zvýšil z prakticky stejného místa Rech, a když domácí udrželi stav 3:1 i do druhé přestávky, byl před Oceláři nelehký úkol.

Třetí část se ale odehrála zcela v režii Třince. Ve 44. minutě sice neuspěl Daňo, ale jen o chvilku později se pokusem od modré čáry prosadil Marinčin. Dvě minuty nato už bylo vyrovnáno zásluhou Vrány, jenž se prosadil tečovanou střelou zpoza kruhu na zadní tyčku. V končící 52. minutě připravil Hudáček kličkami parketu pro zakončení Daňovi a sám pak přidal i pojistku.

Rouen Dragons – HC Oceláři Třinec 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 16. Duquette (Dmytriw, Colomban), 32. Simonsen (Nesa), 34. Rech (Hervé, Simonsen) – 12. Daňo, 45. Marinčin, 47. P. Vrána (Walega), 52. Daňo (Hudáček, Adámek), 54. Hudáček (Daňo). Rozhodčí: Barcelo, Crégut – Constantineau, Yssembourg (všichni Fr.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 3029.

Sestava Třince: Kacetl – Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Marinčin, Jank – Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, P. Vrána, M. Roman – Sikora, Addamo, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký – Walega. Trenér: Moták.