Komerční prezentace Aktualizace: 25.02.2024 19:19

Liberec – Hokejisté Vítkovic vyhráli v 49. kole extraligy v Liberci 4:3 v prodloužení, přestože po dvou třetinách prohrávali 0:3. Oslavili tak čtvrté vítězství za sebou. Rozhodl o něm v čase 63:21 lotyšský útočník Rihards Bukarts. Bílí Tygři prohráli pátý z posledních sedmi zápasů.

Aktivněji vstoupili do utkání hosté a první dobrou šanci měl Roberts Burkarts, Hrenák ale dobře zasáhl. Na druhé straně zase prověřil Klimešovu pozornost Knot. První přesilovku v utkání si zahráli Bílí Tygři a v 9. minutě šli do vedení. Po hezké kombinaci s Flynnem a Birnerem otevřel skóre utkání trefou do odkryté branky Bulíř.

Další branku domácích mohl přidat ze samostatného úniku rychlík Zachar, Klimeš ale jeho bekhendový blafák lapil. V následné přesilovce Severočechů nebezpečně pálil Faško-Rudáš, Klimeš byl na místě. V závěru první třetiny hráli Liberečtí opět v početní výhodě, Ridera se ale tentokrát bez problémů ubránila.

V úvodu druhé části už se ale Bílí Tygři mohli radovat. Rychlovský si vyměnil kotouč s Filippim a poté zblízka překonal Klimeše podruhé. Vítkovice mohli odpovědět v přesilovce, domácí se ale dobře ubránili. Když se utkání překlopilo do druhé poloviny, liberecké hala vybuchla radostí potřetí. Flynn se tentokrát napřáhl hned za modrou čárou a jeho bomba zaskočila Klimeše.

Náskok domácí neukolébal. Jejich tlak pokračoval, aktivního Flynna vybídl zpoza branky Knot, ale Klimeš byl pozorný. O něco později se předvedl nejmladší liberecký hráč, obránce Galvas, který nahrál svému kapitánovi do slotu. Birnerovu ránu ale zlikvidoval skvělým zákrokem Klimeš. Galvas se připomněl ještě o minutu později, ale Klimešovi tentokrát pomohla tyč.

Nástup do třetí třetiny vyšel skvěle hostům. Hned ve 41. minutě nahodil Percy puk na Hrenáka a nikým neobsazený Barinka dopravil puk do branky. Rychlý gól hosty povzbudil a výsledkem zvýšené aktivity byla přesilovka. Když už se zdálo, že se domácí ubrání, tak si puk po několika zablokovaných střelách našel Zdráhal a snížil na rozdíl jediného gólu.

Kontaktní gól dodal Rideře další síly, ale domácí se zdatně bránili. V době, kdy se hosté nadechovali k závěrečnému náporu, přišla jejich chyba a vyloučení. Přesilovku ale hráli domácí velmi špatně. Hosté i ve čtyřech podnikli útočný výpad, Hrenák sice skvěle zakročil, ale nakonec na něj vyzrál Chlán a střelou o jeho záda vyrovnal a poslal zápas do prodloužení.

V prodloužení pak dokonal skvělý obrat Rihards Bukarts, který střelou pod horní tyč překonal Hrenáka.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 3:4 v prodl (1:0, 2:0, 0:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Bulíř (Birner, Flynn), 21. Rychlovský (Filippi), 31. Flynn (Kelly Klíma, T. Galvas) – 41. Barinka (Percy, Fridrich), 48. P. Zdráhal (Auvitu), 59. Chlán (Mikuš), 64. Rihards Bukarts (Raskob). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Frodl, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 6366.

Liberec: Hrenák – Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, T. Galvas – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský – Kelly Klíma, A. Najman, Flynn – Hawryluk, Bulíř, Birner – Zachar, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek – P. Zdráhal, Barinka, Fridrich – Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, R. Půček – M. Přibyl, Chlán, Peterek. Trenér: Trnka.