Komerční prezentace Aktual.: 31.08.2024 16:18

Kloten (Švýcarsko) – České hokejistky vyhrály turnaj Women’s Euro Hockey Tour v Klotenu. Svěřenkyně kanadské trenérky Carly MacLeodové v posledním vystoupení zdolaly Švédsko 6:3, připravily mu první bodovou ztrátu a předstihly ho v čele tabulky.

Do vedení se Češky dostaly už v závěru úvodní minuty a krátce před koncem první třetiny měly díky dvěma zásahům Natálie Mlýnkové a gólu Kláry Hymlárové už tříbrankový náskok. Seveřanky ho sice během devíti minut dokázaly smazat, ale zápas i celý turnaj pak rozhodly Andrea Trnková, Noemi Neubauerová a Denisa Křížová.

V předchozích utkáních zvítězily české reprezentantky 3:2 nad Finskem a domácímu Švýcarsku podlehly 1:2 po samostatných nájezdech. V Klotenu vstoupily do sezony, na jejímž konci se představí na mistrovství světa v domácím prostředí. Seriál Women’s Euro Hockey Tour má čtyři díly.

Turnaj čtyř v Klotenu (Švýcarsko), součást série Women‘s Euro Hockey Tour (WEHT):

Česko – Švédsko 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 1. a 11. Mlýnková, 19. Hymlárová, 32. Trnková, 51. Neubauerová, 57. Křížová – 20. a 28. Hjalmarssonová, 29. Ljungblomová.

17:00 Švýcarsko – Finsko.