Komerční prezentace Aktual.: 24.09.2024 21:08

Karlovy Vary – Hokejisté Hradce Králové podlehli ve 4. kole extraligy v Karlových Varech 3:6, ani na čtvrtý pokus v sezoně se nedočkali výhry a klesli na poslední místo tabulky. Energie navázala na nedělní vítězství na ledě Sparty 2:1 a po úvodních dvou duelech bez bodu i bez gólu podruhé za sebou naplno bodovala. Nový kouč Západočechů Pavel Patera tak poprvé slavil doma. Hattrickem se na tom podílel útočník Ondřej Beránek.

Po slavnostním úvodu, kdy vhodil čestné buly šermíř Martin Rubeš, karlovarský rodák a bronzový olympijský medailista z Paříže, začal aktivněji hradecký Mountfield. První nebezpečnou střelu vyslal za hosty ve 3. minutě Freibergs, ale Frodl byl připravený. Stejně tak byl na svém místě při šanci Estephana, při samostatném úniku Miškáře a střele Chalupy.

V 17. minutě při vyloučení Tamášiho a domácího Beránka se však skóre měnilo na druhé straně, kdy si do mezikruží nabruslil Jiskra a přesnou střelou překonal Škorvánka. Dal tak karlovarským fanouškům možnost slavit první vstřelenou branku na domácím ledě v ročníku.

Do druhého dějství vlétl Mountfield ve velkém stylu a v rozmezí 21. až 24 minuty otočil skóre. Nejdříve po pěkné kombinaci v předbrankovém prostoru ideální nahrávku Jergla zužitkoval McCormack. O minutu později se po nahrávce Kaliny dostal k puku Štohanzl a podruhé prostřelil Frodla. Potom se prosadil tečí Freibergsovy střely od modré čáry Miškář.

Třetí obdržená branka v krátkém časovém sledu přinutila domácí trenéry požádat o oddechový čas. Energii ve 27. minutě zpět dostala do zápasu krátce po sobě jdoucí vyloučení Východočechů a 140 vteřin trvající přesilovka pět na tři, kterou po minutě střelou z těžkého úhlu využil Černoch a snížil na 2:3. Vrátit dvoubrankové vedení Hradci mohl Dmowski, který se po pěkné individuální akci prokličkoval až před Frodla, ale ten zasáhl. Ve 38. minutě naopak vyrovnal Beránek, který využil druhou přesilovou hru Západočechů.

V závěrečné třetině si oba soupeři dávali pozor na chybu. Po Frodlem vyhozeném puku do hlediště dostali hosté v 53. minutě příležitost hrát další přesilovou hru. Hráči svou bojovností oslabení ubránili a hned po jejím skončení naskočil Gríger z trestné lavice do přečíslení dvou na jednoho a Beránek překvapivou střelou z kruhu otočil skóre na 4:3.

Mountfieldu v závěru zápasu k vyrovnání nepomohla ani tři minuty trvající power play, kdy Grígerovi byla v 59. minutě uznána technická branka, když jeho únik zastavil za cenu podražení hostující obránce. Při pokračující hře bez brankáře se trefil i Beránek dovršil hattrick. Karlovy Vary tak porazily doma Hradec Králové poprvé 28. února 2020 po sérii osmi porážek.

Hlasy trenérů po utkání:

David Moravec (Karlovy Vary): „Musím říci, že jsme velice šťastní, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Ve druhé třetině jsme tahali za kratší konec, tam to mohlo být daleko horší. Ale byli jsme schopní hlavně v přesilovce se vrátit do zápasu, což bylo velice důležité, protože na přesilovkách jsme hodně zapracovali. Z jakého důvodu jsme dnes tak vlažně nastoupili do zápasu a i do druhé třetině, nevím, protože jsme byli vždy všude o kousek později než soupeř. Velmi dobrý pohyb soupeře nás nutil k chybám a pustili jsme ho ve druhé třetině k obratu. Museli jsme si vzít time, trošku vyfouknout a kluky uklidnit. První dva zápasy jsme byli o něco lepší než soupeři. Ale nebyli jsme schopní dát ani gól a vyhrát.“

Peter Frühauf (Hradec Králové): „Zápas se těžko hodnotí, byla to naše stará písnička. Hrajeme dobře a zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme měli po vyrovnané první třetině dobrý nástup. Myslím, že nejsem příliš drzý, když řeknu, že jsme měli odskočit o více gólů, než jenom o dva. Potom přišly momenty, kdy jsme se nechali velice hloupě vyloučit, ale i přesto jsme začali oslabení naším přečíslením a šancí. Nedali jsme jí, následně jsme dostali trošičku nešťastný gól a potom v dalším oslabení se zápas srovnal. Soupeř se dostal na koně, začal lépe jezdit a my jsme od naší hry ve druhé třetině ustoupili. Třetí třetina už byla vyrovnanější, my v ní dostaneme přesilovku, ale v rozhodujícím okamžiku při střelbě zlomíme hokejku. Nevím, co k tomu mohu říct. Je vidět, že hráči bojují, ale potřebujeme ty úseky přetavit ve více branek. Měli jsme odskočit na čtvrtý pátý gól. To je momentální obraz všech našich zápasů.“

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 6:3 (1:0, 2:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Jiskra (Černoch, Reunanen), 28. Černoch (Jaks, Reunanen), 38. O. Beránek (O. Procházka, Jiskra), 55. O. Beránek (Gríger, Černoch), 59. Gríger, 59. O. Beránek – 21. McCormack (Jergl, Perret), 22. Štohanzl (Kalina), 24. Miškář (Jergl, Freibergs). Rozhodčí: Cabák, Šindel – Šimánek, Gerát. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 3260.

Sestavy:

Karlovy Vary: Frodl – D. Mikyska, Reunanen, Jaks, D. Moravec, Šalda, Mamčics – O. Beránek, Salsten, Gríger – O. Procházka, Černoch, Jiskra – Kružík, Sapoušek, Čihař – Koffer, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

Hradec Králové: Škorvánek – Bučko, Freibergs, McCormack, Kalina, Mudrák, T. Pavelka – Batna, Estephan, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík – Šťastný, Tamáši, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.