Komerční prezentace Aktual.: 27.10.2024 21:14

Brno – Hokejisté Hradce Králové zvítězili v 15. kole extraligy v Brně 3:2. Hosté otočili duel ze stavu 1:2 a naplno bodovali pošesté v řadě. Rozhodl gól Radovana Pavlíka ze závěru druhé třetiny.

Ve 4. minutě se po samostatné akci dostal před branku hostů Zbořil, ale bekhendovou střelou si na Škorvánka nepřišel. Zanedlouho usedl na trestnou lavici Marcinko a Hradec dokázal přesilovku za minutu využít. Pavelka vyslal přihrávku na modrou čáru, kde se kotouče ujal Miškář a jeho tečovaná rána zapadla do sítě.

Na vyrovnání se před zaplněnými ochozy nemuselo dlouho čekat. Za dvě minuty se zjevil před bránou Kos, neukvapil se a našel lépe postaveného Rachůnka, jenž svůj 600. duel v nejvyšší soutěži oslavil vyrovnávacím gólem. O 30 vteřin později se prosadili Východočeši, Perretovo zakončení skončilo pod horní tyčí, ale po trenérské výzvě Komety rozhodčí gól odvolali kvůli postavení hráče v brankovišti.

Druhá třetina začala lépe pro Brno. Už po minutě hry si Kometa vytvořila obrovský závar před Škorvánkem a za zalehnutí puku rozhodčí nařídili trestné střílení, které proměnil sedmou brankou v sezoně Zbořil.

Před polovinou utkání bylo znovu srovnáno. Ďalogovi se nepovedlo vytáhnout kotouč z pásma, hosté jeho rozehrávku vystihli a Perret před Postavou napodruhé uspěl. Nadále se hrál svižný a pohledný hokej, Hradec v závěru přitlačil a 62 vteřin před sirénou zakončil souhru s Dmowským přesnou ránou do šibenice Pavlík.

Poslední třetina nabídla vyrovnaný hokej, Mountfield se soustředil na obranu a sem tam vyrazil do přečíslení. Kometa se hnala za vyrovnáním, ale Kollárovu a posléze i Davidsonovu ránu hosté zablokovali. Na druhé straně zahrozil Pour, ale Postava máchl lapačkou do vzduchu včas.

Brňané hráli v závěru přesilovku po faulu Jergla, ale soustavnější nápor si nevytvořili. Kometě nevyšla ani hra bez brankáře a Hradec tak poprvé v sezoně bodoval venku.

Hlasy trenérů po utkání:

Kamil Pokorný (Brno): „Přijel soupeř, který má momentálně nejlepší formu a bilanci v extralize. I když hrál zápasy doma, musel je vyhrát a porazil velmi těžké soupeře. Na našem výkonu mi chyběl pohyb od první minuty, neměli jsme takový, na který jsme zvyklí. Všude jsme byli o půl kroku později, 1:1 po první třetině bylo pro nás ještě přijatelné. Myslel jsem si, že nás Zbořilův gól z penalty nakopne, ale pořád jsme v zápase tahali za kratší konec, co se týče pohybu. Byl z toho gól na 2:2. Pak jsme uhráli oslabení, paradoxně pár vteřin po něm byla přesně situace, která nám celý zápas chyběla. Dva hráči měli krok ke střelci Pavlíkovi a ani jeden ten krok neudělal, prostě jsme ho nechali vystřelit a dát rozhodující branku. Ve třetí třetině se Hradec zatáhl, my šli, šli a něco tam bylo. Už se to k nám ale neotočilo. Hradec prokázal formu a mě mrzí, že jsme dneska nedali výborným divákům vítězství.“

Tomáš Hamara (Hradec Králové): „Jsme rádi, že jsme navázali na utkání, která jsme doma odehráli a byla vítězná. Tohle je naše první výhra venku. Samozřejmě to bylo hodně těžké. V první třetině na nás Brno nastoupilo, mělo velký tlak. Ten jsme přežili a dostali přesilovku, kterou jsme využili, což nám hodně pomohlo. Trošku nás to hodilo do pohody. Dostali jsme gól na 1:1, který nás ale nepoložil, dali jsme gól, který ale nebyl uznaný. Vstup do druhé třetiny, dostali jsme branku, nás to ale paradoxně nabudilo a tím, že jsme prohrávali, jsme byli hodně aktivní. Myslím, že jsme Brno k ničemu nepustili a dostávali se do šancí. V poslední třetině jsme už trošku ustoupili, hodně jsme se zatáhli a byli pasivní. Brno tlačilo, ale jsme rádi, že jsme to ustáli. Velký dík klukům do šatny, jak to ubojovali.“

HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. T. Rachůnek (Marcinko, Švrček), 21. A. Zbořil z trest. střílení – 7. Miškář (T. Pavelka, Tamáši), 29. Perret (Jergl, McCormack), 39. R. Pavlík (Dmowski, Freibergs). Rozhodčí: Hribik, Obadal – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 7241.

Sestavy:

Brno: Postava – Ščotka, Davidson, Gulaši, Beaudin, Bartejs, Ďaloga, Švrček – Flek, Cingel, Zaťovič – H. Zohorna, A. Zbořil, K. Pospíšil – T. Rachůnek, Konečný, J. Kos – Říčka, Marcinko, Kollár. Trenér: Pokorný.

Hradec Králové: Škorvánek – Freibergs, Mudrák, Kalina, McCormack, T. Pavelka, Bučko, Pinkas – Perret, Tamáši, Jergl – R. Pavlík, Miškář, Šťastný – A. Novotný, Batna, Pour – P. Moravec, Bunnaman, Dmowski – Štohanzl. Trenér: T. Martinec.