Komerční prezentace Aktual.: 7.09.2024 20:49

Praha – Běžeckou Grand Prix na 10 km v Praze vyhráli Keňan Dennis Kibet (27:17) a jeho krajanka Diana Chepkorirová (30:12). Tereza Hrochová skončila mezi ženami šestá. Časem 33:16 minuty se přiblížila na devět sekund nejrychlejšímu českému času na této trati, o který se postarala v roce 2015 Eva Vrabcová Nývltová. Nejrychlejším českým mužem byl mílař Jan Friš (30:11).

Kibet měl v závěru nejvíce sil z tříčlenné vedoucí skupiny. O osm sekund porazil krajana Vincenta Kibeta, o dalších sedm sekund zpět byl loňský vítěz Tadese Worku z Etiopie.

Chepkorirová předvedla sólozávod. Další Keňance Miriam Chebetové, která doběhla druhá, nadělila minutu a 16 sekund. Třetí byla Etiopanka Lemlem Nibretová (32:20).

Olympionička Hrochová byla druhou nejlepší Evropankou a dominovala mezi tuzemskými vytrvalkyněmi. Druhou Češkou byla Lucie Sekanová, jež na dráze závodí na 3000 metrů překážek. Silniční desítku zvládla za 35:44 a o dvě sekundy porazila Kláru Mirvaldovou.

Dramatický byl souboj o nejrychlejšího českého běžce. Friš uplatnil své rychlostní schopnosti a porazil o pět sekund Martina Zajíce. Třetím Čechem byl Patrik Vebr (30:33).

Výsledky běžecké Grand Prix na 10 kilometrů v Praze

Muži: 1. D. Kibet 27:17, 2. V. Kibet (oba Keňa) 27:25, 3. Worku (Et.) 27:32, …17. Friš 30:12, 18. Zajíc 30:16, 21. Vebr (všichni ČR) 30:35.

Ženy: 1. Chepkorirová 30:12, 2. Chebetová (obě Keňa) 31:28, 3. Nibretová (Et.) 32:20, …6. Hrochová 33:17, 13. Sekanová 35:44, 14. Mirvaldová (všechny ČR) 35:46.