Aktualizace: 21.01.2024 13:32

Anterselva (Itálie) – Mužský závod s hromadným startem na Světovém poháru v Anterselvě skončil triumfem norských biatlonistů. Zvítězil Vetle Sjaastad Christiansen před Johannesem Dalem-Skjevdalem a Vebjörnem Sörumem. Čeští reprezentanti na startu patnáctikilometrového závodu nebyli.

Jednatřicetiletý Christiansen vyhrál podruhé v sezoně a pošesté v kariéře. Mezi první šestici se vešli i lídr průběžného pořadí Johannes Thingnes Bö a jeho bratr Tarjei, norskou nadvládu narušil jen čtvrtý Francouz Quentin Fillon Maillet, jediný bezchybný střelec v třicetičlenném startovním poli.

Ve 14:45 zakončí program v Anterselvě závod žen na 12,5 km s českými reprezentantkami Terezou Voborníkovou, Jessicou Jislovou a Markétou Davidovou. Pohárové závody v italském středisku jsou poslední před únorovým mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Přestávku v nadcházejícím týdnu vyplní ještě evropský šampionát v Osrblí.

Závody s hromadným startem:

Muži (15 km): 1. Christiansen 35:51,4 (1 tr. okruh), 2. Dale-Skjevdal -10,7 (2), 3. Sörum (všichni Nor.) -14,0 (1), 4. Fillon Maillet (Fr.) -20,1 (0), 5. J.T. Bö -23,3 (4), 6. T. Bö (oba Nor.) -34,4 (1).

Průběžné pořadí (po 14 z 21 závodů): 1. J.T. Bö 806, 2. Dale-Skjevdal 714, 3. T. Bö 708, 4. Christiansen 582, 5. Strömsheim 549, 6. Laegreid (oba Nor.) 548, …28. Krčmář 174, 58. Štvrtecký 32, 59. Mareček 28, 67. Václavík 15, 80. Karlík 5, 87. Hornig 1, 89. Mikyska (všichnni ČR) 1.