Komerční prezentace Aktual.: 12.09.2024 20:44

Praha – Hvězdný hokejový útočník Jaromír Jágr nastoupil poprvé v přípravě na blížící se start extraligy za Kladno, které v generálce porazilo Liberec 5:4. Dvaapadesátiletý Jágr, jenž v minulých týdnech léčil svalové zranění, se bodově neprosadil. V posledním duelu před začátkem nejvyšší domácí soutěže uspěla i Plzeň, která v Soběslavi zdolala České Budějovice 3:2 v prodloužení.

Jágr nastoupil ve třetí formaci s Matyášem Filipem a Jaromírem Pytlíkem. Klíčovou roli ale hrál první útok, který se postaral o čtyři branky. Gól a dvě asistence si připsal lotyšský reprezentant Eduards Tralmaks. Kladno si v přípravě připsalo šestou výhru v devátém zápase. Liberec prohrál počtvrté z šesti duelů, s Rytíři neuspěl podruhé za sebou.

České Budějovice vedly proti Plzni 2:0, Západočeši ale vyrovnali a po 19 sekundách prodloužení jim zajistil výhru Dominik Simon.

Přípravná hokejová utkání:

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)

Branky: 4. Hults, 9. Mendel, 17. Tralmaks, 38. M. Procházka, 44. Šenkeřík – 8. Ivan, 34. A. Musil, 40. Faško-Rudáš, 60. Flynn.

Banes Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 – 0:1)

Branky: 4. Kubíček, 9. Koláček – 22. Matýs, 30. Zámorský, 61. Simon.