Komerční prezentace Aktual.: 6.09.2024 16:39

Jonava (Litva) – Čeští fotbalisté do 21 let po obratu zvítězili na hřišti poslední Litvy 2:1 a v kvalifikační skupině o postup na mistrovství Evropy 2025 se posunuli na třetí místo. „Lvíčata“ ztrácejí tři body na vedoucí Dány, kteří se dnes od 17:00 utkají s Islandem, a Wales, jenž odehrál o zápas víc. Právě v Dánsku se svěřenci trenéra Jana Suchopárka představí v úterý.

Čeští mladíci nezačali v Litvě dobře. Outsidera, který je ve skupině I bez bodu beznadějně poslední, poslal do vedení v 19. minutě Romualdas Jansonas. Po změně stran vyrovnal střídající Denis Alijagič a kýžené tři body zařídil „Lvíčatům“ v 87. minutě kapitán Václav Sejk.

Suchopárkův výběr bodoval v kvalifikaci počtvrté za sebou, v pátém utkání však zvítězil teprve podruhé.

Litva – Česko 1:2 (1:0)

Branky: 19. Jansonas – 58. Alijagič, 87. Sejk. Rozhodčí: Milanovič – Banovič, Bogičevič. ŽK: Gudelevičius, Virvilas – Kinský, Vydra.

Sestavy:

Litva: Virvilas – Slendzoka, N. Žebrauskas, N. Stankevičius, Jurjonas – Džiugas, Gudelevičius, K. Žebrauskas (46. D. Stankevičius) – Burba (85. Dovydaitis), Steponavičius, Jansonas (67. Kaušinis). Trenér: Ražanauskas.

Česko: Kinský – Koželuh, Prebsl, Spáčil, Suchomel – Vydra, Icha (75. Langhamer) – Daněk, Ševčík (46. Alijagič), Višinský (46. Kričfaluši) – Sejk (90.+1 Ševínský). Trenér: Suchopárek.

17:00 Island – Dánsko.