Komerční prezentace Aktualizace: 5.07.2024 18:13

Liptovský Mikuláš – Kajakář Jakub Krejčí získal mezi brankami v Liptovském Mikuláši titul vicemistra světa mezi slalomáři do 23 let. O pouhých pět setin sekundy prohrál souboj o zlato s Francouzem Anatolem Delassusem. Ve stejné kategorii žen přidala do české sbírky bronz Kateřina Beková a o osmou medaili rozšířila českou sbírku na Slovensku rovněž třetí Valentýna Kočířová mezi juniorskými kanoistkami.

Krejčí nejprve vyhrál semifinále a v boji o medaile předvedl stejně jako Delassus čistou jízdu bez penalizace. „Sjel jsem dvě slušné jízdy za sebou a jsem hrozně rád, že mám zase po třech letech medaili ze světa,“ uvedl mistr světa z třiadvacítek z roku 2021 v tiskové zprávě svazu. „Startoval jsem z poslední pozice, ale to mě nijak neovlivnilo. Anatole je hrozně šikovný a jezdí opravdu dobře. Na posledních dvou Světových pohárech jsem ho porazil já, teď mi to vrátil,“ konstatoval.

Také Beková při triumfu Britky Lois Leaverové sjela trať bezchybně. Jako osmá závodnice semifinále dlouho v cíli čekala, zda na ní medaile zbyde. „Po dojezdu jsem věděla, že je ta jízda lepší než v semifinále, ale za mnou jelo ještě sedm výborných závodnic. Věděla jsem, že bude těžké místo udržet,“ řekla závodnice, kterou vedle vítězky předstihla už jen Chorvatka Eva Hočevarová.

Čtvrtá skončila druhá česká finalistka Lucie Nesnídalová. Vítězka semifinále ztratila na krajanku s jedním dotekem branky necelou sekundu a půl.

Kočířová vyhrála semifinále před Markétou Štěpánkovou a ve finále ji opět s jedním dotykem branky dělilo jen 81 setin od zlaté a bez penalizace jedoucí Číňanky Jang Tching. Čistě jela i Francouzka Lena Quemeraisová, na kterou česká naděje ztratila 13 setin. Finále juniorských kanoistů bylo bez české účasti, Jonáš Heger skončil v semifinále první pod čarou postupu na 11. místě.

Před sobotním pokračováním programu šampionátu mají Češi na kontě tři zlaté, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile. Kočířová přidala třetí místo k titulu z hlídek, Beková má dva bronzy.