Komerční prezentace Aktualizace: 27.07.2024 18:14

Paříž – Kanoista Lukáš Rohan bez větších problémů postoupil do semifinále závodu vodních slalomářů na olympijských hrách v Paříži. Obhájce stříbrné medaile z Tokia zajel v 1. kole kvalifikace desátý čas, ve druhé jízdě ho nevylepšil a nakonec skončil dvanáctý. Nakročeno do semifinále má i kajakářka Antonie Galušková, která byla v 1. kole šestá. Druhá jízda ji teprve čeká.

Devětadvacetiletý Rohan si v obou kvalifikačních kolech připsal dvousekundovou penalizaci. V první jízdě chyboval v sedmé brance, potom se dotkl páté. Čas 95,63 mu nakonec stačil a postup měl jistý ještě před tím, než se podruhé vydal na trať. Závodníkům se započítával vždy lepší ze dvou dosažených časů.

Z vítězství se dnes radoval Francouz Nicolas Gestin, který se jako jediný dostal pod 90 sekund. Navíc byl jedním z šesti kanoistů, kteří se ve druhé jízdě dokázali zlepšit.

Třiadvacetiletá Galušková startuje pod pěti kruhy poprvé v kariéře a v úvodu zajela za silného deště čistou jízdu. S časem 96,42 se dlouho držela v čele, ale nakonec ji pět soupeřek překonalo. I mezi kajakářkami se v 1. kole vedlo nejlépe domácím reprezentantům, v čele pořadí je Camille Prigentová.