Komerční prezentace Aktual.: 14.09.2024 11:41

Ivrea (Itálie) – Kanoistka Gabriela Satková postoupila z prvního místa do finále Světového poháru ve vodním slalomu v italské Ivree. V semifinále uspěly i její sestra Martina a Tereza Kneblová. Ve finále kategorie C1 naopak nebude žádný český muž, ani mistr republiky Jiří Prskavec.

Olympionička a úřadující vicemistryně Evropy Satková po 30. místě v kvalifikaci startovala v semifinále jako první a vedoucí pozici navzdory dvěma trestným sekundám už neopustila. Ve finále bude kompletní trojice českých kanoistek. Martina Satková postoupila jako osmá a Kneblová z desáté příčky.

Po mužském semifinále figuroval v postupové desítce mistr světa z roku 2021 Václav Chaloupka, ale pak dostal padesátisekundovou penalizaci za špatný průjezd třetí branky a skončil šestadvacátý. Devět setin sekundy dělilo od finále stříbrného olympijského medailistu z Tokia Lukáše Rohana, jenž byl dvanáctý. Prskavec obsadil v semifinále 20. příčku. Odpoledne si bude moci spravit chuť na kajaku.

Finálový program začne v 11:30.