Komerční prezentace Aktual.: 27.10.2024 19:03

Mladá Boleslav – Hokejisté Karlových Varů zvítězili v 15. kole extraligy v Mladé Boleslavi 5:4 po samostatných nájezdech, v nichž jejich brankář Dominik Frodl ani jednou neinkasoval. Dvěma góly a rozhodujícím nájezdem se na výhře týmu Energie podílel Ondřej Beránek. Mladoboleslavští, kteří ve třetí třetině smazali dvougólové manko, si připsali třetí porážku za sebou.

Úvodní tlak korunovali domácí v páté minutě, kdy aktivní Lakatoš po vydařené individuální akci předložil puk před prázdnou branku Buchtelemu. O chvíli později využil zaváhání mladoboleslavských hráčů v útočném pásmu Beránek a svým desátým gólem v sezoně vyrovnal. Hosty, kterým kvůli dodatečnému trestu chyběl útočník Černoch, mohl poslat do vedení Salsten, ale sám před Furchem neuspěl.

Spád utkání narušilo tvrdé sražení Grígera Dvořáčkem, možnost hrát přesilovku ale dostali za následnou potyčku domácí a díky přesné ráně Lintuniemiho od modré čáry ji rychle využili. Jejich náskok mohl zvýraznit Čajka, jehož vychytal Frodl.

Zatímco výhodu přesilové hry Energie ke konci úvodní části nevyužila, krátce po začátku té druhé Beránek pohotovou střelou z otočky znovu vyrovnal. Karlovy Vary byly i nadále nebezpečnější, nerozhodný stav zlomil nahozením od modré čáry Rulík, který se dočkal premiérové trefy v extralize. Po několika závarech před oběma brankami se ještě před přestávkou ujala teč karlovarského Procházky.

Ve třetí třetině měli domácí místy až drtivý tlak, ale obrana Energie v čele s Frodlem dlouho odolávala. Snížit se Mladoboleslavským podařilo až v 54. minutě díky Hradcově dorážce v přesilovce, o chvíli později vyrovnal další dorážkou svou druhou brankou v utkání Buchtele.

Také v prodloužení měl více šancí domácí tým, ale přečíslení tři na jednoho nevyužil a vzápětí se sám před brankářem neprosadil ani Junttila. V nájezdech na Frodla nevyzrál ani jeden ze čtyř domácích hráčů, zatímco na opačné straně se prosadili Beránek s Grígerem.

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 0:3, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Buchtele (Lakatoš), 12. Lintuniemi (Junttila), 54. Hradec (Doležal, Pyrochta), 58. Buchtele (Junttila, Fořt) – 8. O. Beránek (Plutnar, Jiskra), 21. O. Beránek (Plutnar, Jiskra), 28. Rulík (Sapoušek, Salsten), 35. O. Procházka (Reunanen, Gríger), rozhodující sam. nájezd O. Beránek. Rozhodčí: Pražák, Pilný – Kajínek, Gerát. Vyloučení: 1:3, navíc Dvořáček – Jaks oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 3104.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Furch – Pyrochta, Gewiese, Bernad, Lintuniemi, Jánošík, F. Pavlík, Havlín – Skalický, Fořt, Hradec – Buchtele, Čajka, Lakatoš – Junttila, Suchý, Doležal – Dvořáček, Závora, Stránský – Malát. Trenér: Král.

Karlovy Vary: Frodl – Reunanen, Plutnar, Mikyska, Jaks, Mamčics, Rulík, Šalda – Čihař, Jiskra, O. Beránek – Kružík, Gríger, O. Procházka – Sapoušek, Salsten, Kofroň – T. Redlich, Šír, Koffer. Trenér: Patera.