Komerční prezentace Aktual.: 20.10.2024 19:28

Kladno – Hokejisté Kladna prohráli v utkání 13. kola extraligy s Mladou Boleslaví 2:4 a poprvé v sezoně na domácím ledě vyšli bodově naprázdno. V sestavě jim scházela nemocná legenda Jaromír Jágr. Hosté ve středočeském derby uspěli počtvrté v řadě a vyhráli počtvrté z posledních pěti kol.

Rytíři zahájili utkání aktivněji, na brankáře Furcha vyslali několik střel a ta Hultsova přízemní už po třech minutách narazila do tyčky. Do vedení se ale dostali, když Melka vybruslil zpoza branky jeho střelou z otočky k bližší tyčce tečoval před Furchem kapitán Smoleňák, který před zápasem dostal dres s číslem 400 značícím jeho starty v extralize.

Ani ne za dvě minuty bylo po chybě domácích srovnáno. Tralmaks při rozehrávce trefil Buchteleho hokejku, od ní se puk odrazil k Juntillovi mezi obránce a jeho pohotová střela k tyči rozvlnila síťku. V závěru úvodní části Kladno opět hrozilo, a když Bláha vypíchl kotouč Lintuniemimu, ocitl se sám před Furchem. Brankář hostů proti jeho střele zakročil vyrážečkou.

Poprvé se dvířka trestné lavice otevřela až ve druhé třetině. Kladno se o svoji první výhodu připravilo faulem Tralmakse, za který zaplatilo. Lintuniemi přesilovou hru využil střelou zblízka nad Brízgalovu lapačku a vyrovnal.

Už za 23 sekund Mladá Boleslav udeřila znovu. Z dorážky dostal puk za čáru Dvořáček a hosté vedli už 3:1. Domácí byli opaření, do hry i do tempa je znovu dostal až kontaktní gól Ticháčka, který ve středním pásmu obral Buchteleho a sólo zakončil střelou mezi Furchovy betony. V podobné možnosti pak neuspěl Smoleňák.

Kladno se ve třetí dvacetiminutovce snažilo o vyrovnání, jenže v přesilovce mohlo naopak inkasovat, když ujel Dvořáček. Sólo však nezakončil, puk mu sjel z hole. Závěr si domácí zkomplikovali, když Melka dostal za nedovolené bránění trest na pět minut a do konce utkání, což rozhodčí určili až podle videa.

I v oslabení ujeli do přečíslení, Hults ale zakončil vedle. Rytíři končili přesilovkou, zvýraznili ji odvoláním gólmana, jenže Buchtele se trefil do prázdné branky z obranného pásma.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Melka, Jarůšek), 34. Ticháček – 13. Junttila (Buchtele), 25. Lintuniemi (Skalický), 26. Dvořáček (Gewiese, Z. Doležal), 60. Buchtele (Skalický). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Špůr, Lhotský. Vyloučení: 2:5, navíc Melka (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4206.

Sestavy:

Kladno: Brízgala – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, R. Jeřábek, Hanousek, Nemčík – Tralmaks, Hult, M. Procházka – Jarůšek, Melka, Smoleňák – S. Redlich, Filip, J. Pytlík – O. Bláha, P. Straka, J. Strnad. Trenér: Čermák.

Mladá Boleslav: D. Furch – A. Čech, Pyrochta, Lintuniemi, Bernad, F. Pavlík, Jánošík, Gewiese – J. Stránský, Fořt, Skalický – Lakatoš, Čajka, Buchtele – Rekonen, Suchý, Junttila – Z. Doležal, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.