Aktualizace: 25.01.2024 20:39

Karlovy Vary – Hokejisté Vítkovic zvítězili v předehrávaném utkání 40. extraligového kola na ledě Karlových Varů 3:0 a připsali si třetí výhru za sebou. Náskok na třináctou Mladou Boleslav tak Ostravané navýšili na 12 bodů, mají navíc tři zápasy k dobru. Západočeši neuspěli po dvou duelech, v nichž bodovali naplno. Hosté rozhodli dvěma góly v rozmezí 26 sekund na začátku druhé třetiny, vítězný vstřelil útočník Marek Kalus. Třetí čisté konto v sezoně vychytal Lukáš Klimeš.

V úvodní třetině se hrál svižný hokej s dlouhými pasážemi bez přerušení, branka však nepadla. Ve čtvrté minutě byl blízko vedoucí trefě Grman, který si nabruslil před karlovarského gólmana Frodla, ten ale sklapl betony včas. Za domácí kontroval Gríger, který se snažil Klimeše překonat dvakrát střelou z mezikruží a jednou tečí nahozeného puku od modré čáry.

Druhé dějství již výsledkové patřilo Vítkovicím, jimž vyšla skvěle hlavně 23. minuta. Nejdříve Kalus v předbrankovém prostoru přetlačil Mikysku a v čase 22:06 překonal již ležícího Frodla. Jen o chvíli později po střele Grmana od modré čáry a Šoustalově teči se skóre měnilo podruhé.

Ve 24. minutě ve vlastním oslabení měl blízko ke třetí brance Auvitu. Západočeši se sice v další fází této části hry herně zvedli, ale důrazní hráči mužstva Ridery Karlovarské k větší příležitosti nepustili.

V závěrečném dějství dostali hráči z lázeňského města příležitost hrát dvakrát přesilovou hru, ale ani tato výhoda jednoho hráče v poli navíc jim nepomohla ke vstřelení kontaktní branky. Vítkovičtí v čele s bezchybným Klimešem v brance obětavě blokovali střely domácích a když už to vypadalo, že Černochovi se z bezprostřední blízkosti podaří snížit, skončila jeho střela pouze na boční síti.

Na druhé straně Frodl nadvakrát zabránil velké šanci Robertse Bukartse. Ke zkorigování nepříznivého výsledku však nepomohla hráčům Energie ani závěrečná power play, kterou ukončil v 59. minutě střelou do opuštěné branky Rihards Bukarts.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. M. Kalus (Claireaux, Auvitu), 23. T. Šoustal (Grman, Vondráček), 59. Rihards Bukarts (L. Kovář, Claireaux). Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Gerát, Brejcha. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3527.

Sestavy:

Karlovy Vary: Frodl – Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Bartejs, A. Rulík, Havlín – O. Beránek, Černoch, Jiskra – Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek – O. Procházka, Hladonik, T. Redlich – Kružík, Kofroň, Koffer. Trenér: Bruk.

Vítkovice: Klimeš – Grman, Percy, L. Kovář, Mikuš, R. Jeřábek, Auvitu, Prčík – Lakatoš, Chlán, Fridrich – Barinka, Krieger, Roberts Bukarts – Rihards Bukarts, Claireaux, M. Kalus – Vondráček, T. Šoustal, Peterek. Trenér: Trnka.