Komerční prezentace Aktual.: 15.09.2024 13:38

Ivrea (Itálie) – Tereza Kneblová obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Ivree čtvrté místo v kayakcrossu. Finále vyhrála britská slalomářka Mallory Franklinová, na dalších místech za ní dojely olympijské medailistky z Paříže Britka Kimberley Woodsová a Noemie Foxová z Austrálie.

Kneblová postoupila do finále kayakcrossu i na červnových závodech SP v Praze a Krakově. V Troji sice dopádlovala do cíle na prvním místě, ale kvůli chybnému projetí branky ji rozhodčí zařadili na čtvrtou pozici. V Polsku byla o týden později druhá.

Jakub Krejčí, Kateřina Beková a Veronika Vojtová skončili v Ivree ve čtvrtfinále. Vít Přindiš, stejně jako Kneblová druhý v červnovém kayakcrossu v Krakově, vypadl v osmifinále, olympijský finalista Lukáš Rohan se do vyřazovacích jízd pro 32 nejrychlejších vodáků z kvalifikace nedostal.

Mužské finále vyhrál britský kajakář Jonny Dickson.

Světový pohár ve vodním slalomu v Ivree (Itálie):

Kayakcross:

Muži: 1. Dickson (Brit.), 2. Adisson (Fr.), 3. Leaver (Brit.), …14. Krejčí vyřazen ve čtvrtfinále, 25. Přindiš vyřazen v rozjížďce, 34. Novák, 45. Rohan (všichni ČR) oba vyřazeni v kvalifikaci.

Ženy: 1. Franklinová, 2. Woodsová (obě Brit.), 3. N. Foxová (Austr.), 4. T. Kneblová, …9. Beková, 13. Vojtová obě vyřazeny ve čtvrtfinále, 34. M. Satková (všechny ČR) vyřazena v kvalifikaci.