Aktualizace: 20.01.2024 12:34

Melbourne – Barbora Krejčíková zabojuje v neděli o postup do čtvrtfinále Australian Open. Devátou nasazenou tenistku čeká duel s šestnáctiletou Mirrou Andrejevovou z Ruska, s níž oba předchozí vzájemné zápasy v loňském roce prohrála. Vítězka Roland Garros z roku 2021 Krejčíková je v osmifinále v Melbourne potřetí za sebou, postupem do čtvrtfinále by vyrovnala své předloňské zdejší maximum.

Krejčíková ve třetím kole zdolala po obratu ve třech setech domácí Storm Hunterovou, set ztratila i v úvodním duelu s Japonkou Mai Hontamaovou. Andrejevová vydřela postup do osmifinále v dramatickém utkání s Francouzkou Diane Parryovou, v němž prohrávala ve třetím setu už 1:5 a musela odvracet mečbol.

Nedělní program (začátky SEČ):

Arena Roda Lavera (2:00): Frechová (Pol.) – Gauffová (4-USA), Djokovič (1-Srb.) – Mannarino (20-Fr.), 9:00 De Minaur (10-Austr.) – Rubljov (5-Rus.).

Arena Margaret Courtové (3:00): Anisimovová (USA) – Sabalenková (2-Běl.), Sinner (4-It.) – Chačanov (15-Rus.)

Arena Johna Caina (3:30): Fritz (12-USA) – Tsitsipas (7-Řec.), Andrejevová (Rus.) – Krejčíková (9-ČR).