Komerční prezentace Aktual.: 18.10.2024 08:26

New York – Český hokejový útočník Jiří Kulich svým prvním gólem v NHL neodvrátil prohru Buffala 4:6 v Columbusu. Filip Chytil asistoval u výhry New York Rangers 5:2 v Detroitu. Souboj českých brankářů v duelu Chicago – San Jose ovládl Petr Mrázek a dařilo se i dalšímu českému gólmanovi Davidu Rittichovi, který vychytal výhru Los Angeles 4:1 v Montrealu.

Kulich se prosadil ve 38. minutě, kdy tečoval střelu Dylana Cozense od modré čáry a snížil na 2:3. Nastartoval tak bláznivou koncovku druhé třetiny. Na jeho trefu po půl minutě odpověděl Mathieu Oliver, v čase 39:36 ale Sabres vrátil na rozdíl jediného gólu Owen Power.

Dvougólový náskok Blue Jackets vrátil hned po 15 vteřinách třetí třetiny Zach Aston-Reese a jeho zásah se nakonec ukázal jako vítězný. Buffalo prohrálo pátý z šesti zápasů a se třemi body je na 14. místě Východní konference.

Chytil pár minut po polovině zápasu připravil Victoru Mancinimu pátý gól Rangers v zápase a bodoval podruhé v sezoně. Newyorský celek porazil trápící se Detroit 5:2 a bodoval i ve čtvrtém zápase sezony.

Mrázek naskočil do čtvrtého zápasu v ročníku a potřetí dostal svou úspěšnost zákroků přes 90 procent. Proti San Jose zlikvidoval dvacet z 22 střeleckých pokusů a pomohl k výhře 4:2. Vítek Vaněček v brance Sharks obdržel čtyři góly z 27 střel a úspěšnost zákroků měl lehce přes 85 procent.

Rittich skvěle zareagoval na nevydařený zápas v Torontu, kde inkasoval čtyři branky během 30 minut, a 26 zákroky vychytal výhru Los Angeles 4:1 v Montrealu. Kings i díky příspěvku českého gólmana vyhráli podruhé v sezoně.

Statistika čtvrtečních zápasů NHL:

Montreal – Los Angeles 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 8. J. Barron – 19. M. Anderson, 22. Laferriere, 58. Englund, 60. Kempe. Střely na branku: 27:32. David Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas, inkasoval jeden gól z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 96,3 procenta. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Laferriere, 2. Byfield, 3. Hutson (všichni Los Angeles).

Ottawa – New Jersey 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 59. B. Tkachuk – 23. Haula, 27. Bastian, 53. Cotter. Střely na branku: 31:35. Diváci: 15.192. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Haula, 3. Cotter (všichni New Jersey).

Detroit – New York Rangers 2:5 (0:2, 1:3, 1:0)

Branky: 22. Seider, 57. Compher – 9., 16. a 32. Panarin, 29. Trocheck, 33. Mancini (Chytil). Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Trocheck, 3. Fox (všichni NY Rangers).

Tampa Bay – Vegas 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Branky: 20. a 60. Kučerov, 11. Moser, 58. Hagel – 6. McNabb, 16. Dorofejev, 23. Barbašev. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Moser, 3. Point (všichni Tampa Bay).

Florida – Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 12. J. Boqvist, 39. Lundell – 12. Blueger, 27. Q. Hughes, 63. J. Miller. Střely na branku: 28:31. Diváci: 17.856. Hvězdy zápasu: J. Miller, 2. Lankinen (oba Vancouver), 3. Bobrovskij (Florida).

Washington – Dallas 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Branky: 21. Wilson, 27. D. Strome, 38. T. Raddysh – 13. Blackwell, 34. J. Robertson. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.034. Hvězdy zápasu: 1. T. Raddysh, 2. Wilson (oba Washington), 3. J. Robertson (Dallas).

Columbus – Buffalo 6:4 (2:0, 2:3, 2:1)

Branky: 6. Činachov, 20. Marčenko, 33. Fantilli, 38. Olivier, 41. Aston-Reese, 49. Severson – 30. McLeod, 38. Kulich, 40. Power, 58. Peterka. Střely na branku: 25:25. Diváci: 16.126. Hvězdy zápasu: 1. Marčenko, 2. Olivier, 3. Severson (všichni Columbus).

St. Louis – New York Islanders 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky: 63. Neighbours. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17.109. Hvězdy zápasu: 1. Hofer, 2. Neighbours (oba St. Louis), 3. Sorokin (New York Islanders).

Nashville – Edmonton 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky: 12. F. Forsberg, 38. Marchessault – 18. a 60. Kulak, 31. J. Skinner, 39. McDavid. Střely na branku: 29:36. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Kulak (oba Edmonton), 3. Josi (Nashville).

Chicago – San Jose 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 5. Hall, 20. Bertuzzi, 21. N. Foligno, 43. Dickinson – 39. Toffoli, 43. Zetterlund. Střely na branku: 27:22. Petr Mrázek za Chicago odchytal celý zápas, inkasoval dva góly z 22 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Vítek Vaněček odchytal za San Jose 56 minut a 11 sekund, inkasoval čtyři branky z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 85,2 procenta. Diváci: 19.056. Hvězdy zápasu: 1. Bedard, 2. Teräväinen, 3. Foligno (všichni Chicago).

Seattle – Philadelphia 6:4 (1:2, 4:0, 1:2)

Branky: 19. Montour, 24. McCann, 35. Tolvanen, 38. Eberle, 38. Wright, 55. Bjorkstrand – 5. a 19. Laughton, 51. York, 53. Drysdale. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Wright, 3. Eberle (všichni Seattle).

3. Winnipeg 3 3 0 0 10:2 6
4. Minnesota 4 2 2 0 12:10 6
5. St. Louis 5 3 0 2 13:14 6
6. Chicago 5 2 1 2 13:14 5
7. Nashville 4 0 0 4 8:18 0
8. Colorado 4 0 0 4 13:25 0