Grotesky, komedie, satira, gagy. Letošní Anifilm se zaměří na humor

0
65


Z plakátu Anifilmu 2022


| foto: Anifilm

Pod heslem Animace & humor slibují pořadatelé „grotesky, komedie, vtípky, satiru, gagy, černé a jiné humory, klasiku i novinky“, a to od postaviček z rodiny Looney Tunes až po zábavu pro otrlejší diváky v programové sekci Půlnoční humory. 

Chybět nebudou díla ze studií Aardman, National Film Board nebo DreamWorks ani hořkosladký příběh Mary a Maxe. Setká se zde Bambi s Godzillou, připomene se ostrá satira Ilji Nováka a v roli porotce přiveze svou kolekci Bill Plympton, legenda americké nezávislé animace. 

Do soutěže celovečerních filmů se dostalo jedenáct děl včetně držitele tří Evropských filmových cen a tří oscarových nominací, dokumentu Utéct či japonské Belle. Česko zastupuje film Michaely Pavlátové Moje slunce Mad, naše animátorky se podílely i na francouzském snímku Přes hranici. 

Opět na festivalu soutěží i krátké a studentské snímky, videoklipy či počítačové hry. Cenu za celoživotní přínos animaci převezme střihačka Jiřina Pěčová, která se podílela na projektech Maxipes Fík, Fimfárum, Broučci, Žofka a její dobrodružství nebo Velká sýrová loupež.

Doprovodný program se bude věnovat také současné autorské ukrajinské animaci. V rámci dětského programu budou zařazeny i filmy určené ukrajinským dětem, nemluvené nebo vybavené ukrajinským dabingem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno