Happy Birthday, milý Geoffrey! zazpíval Rushovi k narozeninám celý sál


Geoffrey Rush přebírá květinu, kterou dostal od ředitelů karlovarského festivalu k jednasedmdesátým narozeninám (6. července 2022).


| foto: Jakub Stadler,
MAFRA

Obvyklý popěvek „Happy Birthday“ tak slavnému herci zapěl plně obsazený Velký sál hotelu Thermal, kam se diváci přišli podívat nejen na největší hvězdu festivalu, ale i na oscarový snímek z roku 2010.

Zpívání pro nic netušícího Rushe, který právě pózoval fotografům, přímo z pódia zahájili oba ředitelé karlovarského festivalu, Kryštof Mucha a Karel Och. „Nejen Jiří Macháček a Sly Stallone mají dneska narozeniny,“ uvedl Och blahopřání. Australskému herci následně předali květinu. Rush ji přebral, otočil se do publika a směrem k divákům napodoboval sfoukávání svíček na pomyslném dortu.

Australský herec dorazil do Karlových Varů v úterý odpoledne. Vedle středečního uvedení Královy řeči, kterému předcházel červený koberec, má dále na programu čtvrteční debatu v rámci série KVIFFtalk či uvedení snímku Záře, za kterého dostal v roce 1997 Oscara za hlavní roli. Herec ještě v pátek uvede film Quills – Perem markýze de Sade z roku 2000.

Na sobotním zakončení pak Rush přebere Křišťálový globus za celoživotní přínos filmu z rukou Jiřího Bartošky.

Rush před narozeninovým převapením vzpomněl na natáčení Královy řeči. Upozornil, že se k něm scénář dostal v podstatě náhodou. Původně divadelní hra ho ale zaujala. Příběh, kde vystupovala královská rodina i Winston Churchill, se ale ve filmové podobě více zaměřil na osobní vztah mezi králem Jiřím VI. a jeho jazykovým terapeutem, kterého hraje právě Rush. Snímek dostal celkem čtyři Oscary, Rushovi vynesl nominaci za vedlejší roli.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts