Jiří Lábus přežije dokonce i Krematorium. V seriálu Divadla Mír

0
59


Jiří Lábus uvedl Jaromíra Kallistu do producentské síně slávy


| foto: Jakub Stadler,
MAFRA

Oba nejbližší projekty, ve kterých dostal Lábus klíčovou úlohu, totiž skutečně konfrontují jeho postavu se smrtí. Každý jinak, vždycky však neobvyklým způsobem, což herce těší.

Pod názvem Krematorium se zrodil seriál, který přivedlo na svět ostravské Divadlo Mír, proslavené za covidu cyklem sKORO NA mizině a těžící z unikátního humoru uskupení Tři tygři. Z jeho členů Krematorium ukáže Alberta Čubu či Robina Ferra, jediným hostujícím hercem je právě Lábus.

„Opravdu se octnu v rakvi, dokonce ve spalovací peci. Jenže můj nebožtík má v kapse pohřebního saka zapomenutou rybičku, která mu kdysi slíbila splnit jeho přání nesmrtelnosti. Takže tak úplně vlastně umřít nemůže,“ naznačuje Lábus unikátní zápletku komedie.

Podobně nevšední je i podoba projektu. „Vznikl kompletně v produkci Divadla Mír, takže je pouze na něm, jakou distribuční cestu zvolí. Půjde o deset desetiminutových epizod, nicméně scenárista a režisér Tomáš Svoboda zvažuje i možnost, že by je sestřihal pro celovečerní film,“ prozradil herec.

Také ve filmu Veroniky Jelšíkové s názvem Cestovatel, charakterizovaném jako „lyrický příběh jedné duše, která věřila, že i nenaplněné sny mají smysl“, se Lábusův hrdina potkává se smrtí.

„Cestovatel sleduje poslední den starého muže, který si vždycky přál projet svět a zažít dobrodružství. A co je zvláštní, v polovině se hraný snímek mění v animovaný,“ napovídá herec, jaké role ho nyní potkávají. „Ale osobně jsem stále živ a zdráv,“ ujišťuje vesele.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno