Nový D´Artagnan bude tmavé pleti. Lidé opět debatují o přehnané korektnosti

0
71


Malachi Pullar-Latchman v roli D’Artagnana


| foto: archiv Signature Entertainment, MAFRA

„Nemohu se dočkat životopisného filmu o Nelsonu Mandelovi v hlavní roli s Mattem Damonem“. „Těším se na film o životě Martina Luthera Kinga, v němž ho bude hrát Mel Gibson“. „Na konci se D’Artagnan a kardinál vezmou, že ano?“.

Podobně laděné komentáře si lze přečíst na YouTube pod trailerem nejnovějšího zpracování klasického románu Alexandra Dumase Tři mušketýři, v němž roli Gaskoňce D’Artagnana hraje herec tmavé pleti Malachi Pullar-Latchman.

Snaha o co nejvyváženější a nejkorektnější obsazení vyvolává podobně bouřlivou diskusi jako v případě britské třídílné série Anna Boleyn, v němž titulní roli anglické královny ztvárnila černošská herečka Jodie Turner-Smith.

Tento seriál mimochodem u diváků zcela propadl, například na stránkách CSFD.cz má hodnocení 2 % a figuruje na šestém místě v seznamu nejhorších seriálů všech dob.

Nové zpracování Tří mušketýrů vzniklo rovněž v britské produkci. Režisérem je Bill Thomas, v hlavních rolích dále hrají Jake J. Meniani jako Aramis, Ben Freeman coby Athos a David O’Mahony v roli Portose. Kardinála Richelieu ztvárnil James Cosmo, který si zahrál například ve filmech Trainspotting, Troja, Statečné srdce nebo v seriálu Černobyl. Premiéru bude mít snímek 16. 3. 2023.

Kromě britské verze Tří mušketýrů vznikla i dvojdílná franouzská, která se v kinech objeví v dubnu (první část s podtitulem D’Artagnan), respektive v prosinci, kdy bude mít premiéru pokračování Milady.

Ve filmech režiséra Martina Bourboulona hrají Vincent Cassel, Eva Green, Romain Durris nebo Oliver Jackson-Cohen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno