Před stávkou jsme hercům nabídli miliardu dolarů, tvrdí Hollywood

0
99

Podle agentury Reuters to v pondělí oznámila skupina zastupující mediální společnosti.

Svaz producentů AMPTP, který sdružuje největší studia a platformy, včetně Amazonu, Applu, Disney, Netflixu, Sony, Paramountu, Warner Bros Discovery a NBC Universial, uvedl, že SAG-AFTRA „pokračuje v nesprávném popisu vyjednávání“.

SAG-AFTRA vyhlásila stávku minulý čtvrtek poté, co se vyjednavači odborů nedohodli se studii na nové kolektivní smlouvě. Krok prakticky znamená ochromení hollywoodského zábavního průmyslu. Herci se totiž přidali ke scenáristům, kteří stávkují kvůli sporům o platy a pracovní podmínky už přes dva měsíce. Odbory scenáristů WGA protest herců podpořily.

Herci i scenáristé usilují o vyšší odměny, lepší podmínky pojištění nebo záruky týkající se umělé inteligence.

„Dohoda, od které SAG-AFTRA 12. července odstoupila, má hodnotu více než jedné miliardy dolarů v podobě zvýšení mezd, příspěvků na penzijní a zdravotní pojištění a obsahuje první ochranu svého druhu během tříletého období výslovně s ohledem na umělou inteligenci,“ uvedl AMPTP v prohlášení.“ Tvrzení SAG-AFTRA, že jsme nereagovali na potřeby jejích členů, je přinejmenším neupřímné,“ dodal AMPTP.

Již dříve v pondělí SAG-AFTRA, která zastupuje více než 160 000 herců, kaskadérů a dalších osob, vydala pod názvem Bojujeme za přežití naší profese podrobný seznam svých návrhů a údajných odpovědí studií.

SAG-AFTRA mimo jiné uvedla, že požaduje jedenáctiprocentní všeobecné zvýšení mezd v prvním roce platnosti smlouvy, aby se vyrovnala inflace. Odborový svaz uvedl, že studia kontrovala nabídkou pěti procent.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno